ÚJPEST FC - BOHEMIANS PRAHA 1905

0:1 (0:1)

Úterý 12.07.2022, 17:45 hodin • Oberndorfer Arena Gunskirchen - Rakousko • Mezinárodní utkání (2022) • 6. zápas

18 O Vala Denis 29

• Jediný gólový moment duel se udál ještě v první desetiminutovce.

Samotný začátek utkání musel být o patnáct minut posunutý. Po úvodním oťukávání hned udeřili Bohemians. Uprostřed hřiště sebral míč Petrák a přihrál Dostálovi. Krajní bek Klokanů podél postranní čáry našel nabíhajícího Hronka, který si připravil balon k centru, jímž našel na zadní tyči Kovaříka. Ten naběhl před branku z levé strany a ve skluzu poslal balon skvěle pod břevno a Bohemku do vedení.

První poločas jinak nabídl vcelku vyrovnanou podívanou. Bohemka svého soupeře do šancí nepouštěla a jeho akce zastavovala ještě před vlastním pokutovým územím. Na další příležitost si pár desítek diváků počkalo do šestatřicáté minuty. Hronkův křižný pas si zpracoval do pohybu Květ a servíroval balon před branku na Mužíka, jenže v poslední chvíli před ním stihl tuto nabídku odvrátit na rohový kop vracející se Boumal. K exekuci rohu se postavil Květ a jeho centr si po dobrém pohybu naskočil Petrák, jeho hlavička bohužel skončila na břevně a dorážející Hůlka hlavičkoval nad branku. První dějství skončilo s těsným náskokem pro Bohemians.

Do druhé půle vyběhla na straně Klokanů kompletně nová jedenáctka. Jejím členem byl i brankář Bačkovský, jenž měl o poznání více práce, než v první půli jeho zkušenější kolega Valeš. Už po dvou minutách si za šestnáctkou rovnal míč na střelu Ljujič, proti jehož pumelici vytáhl mladý brankář Klokanů perfektní zákrok a vytáhl ji na rohový kop. Záhy po zpětném centru pálil Croizet, ačkoliv zprvu pozice ofenzivního záložníka Újpestu vypadala nebezpečně, při jeho zakončení mohl zůstat Bačkovský v klidu.

Nebezpečnější byla akce z jednašedesáté minut. Stoper Abdoulaye hezkou průnikovkou vyslal vstříc brance Pauljeviče. Krajní bek nahrál pod sebe Blelosovi, avšak proti ráně zblízka vytasil obětavý zákrok Krch a zablokoval ji. Znovu se v ofenzivě ozvala Bohemka. Hbitý Beran prošel středem hřiště a vzdušným pasem vpravo přenesl hru na Nového. Pravonohý univerzál pěkným centrem hledal spoluhráče před brankou. K zakončení se nakonec protlačil Koubek, dělovku pod břevno fantasticky vytěsnil na roh Banai.

Stav zápasu nahrával Klokanům k rychlým protiútokům, do nichž se nebáli vyrážet. Novák od postranní čáry předal balon do šestnáctky na Koubka, jenž kolegiálně připravil do palebné pozice Novému, který mezi tři tyče svůj projektil ale nenamířil. Novák se podílel i na další akci Zelenobílých, když předložil na šestnáctku balon Koubkovi. Útočník Klokanů si míč připravil ke střele, v náruči ji ovšem skryl brankář maďarského celku.

To nebylo vše. Do příležitosti se dostal také Denis Vala. Zasekl si balon na střed a zpoza pokutového území vypálil sice tvrdě, jenže nad branku. Tentýž člen řad Bohemians měl i poslední šanci utkání. Do ní ho dlouhým nákopem poslal samotný brankář Bačkovský. Rychlý obránce pak svedl sprinterský souboj se silným obráncem Abdoulayem, který mu míč v poslední chvíli nakonec stihl ukopnout na roh.

Svěřence kouče Veselého to nijak výrazně mrzet nemuselo, protože zvládli vítězně i čtvrté přípravné utkání.

autor: Jan Strýhal - bohemians.cz