ASVS DUKLA PRAHA - BOHEMIANS ČKD PRAHA   

1:1 (0:0)

Středa 25.05.1983, 16:30 hodin • Stadion Juliska - Praha, Dejvice • Český pohár (1982/1983) • Finále - 2. zápas

Branky: 62. Urban - 57. Bičovský

ŽK: Zelenský

Rozhodčí: Stiegler - Duba, Pouček

Diváci: 1 679


Soupisky mužstev

ASVS Dukla Praha

  # Post Hráč Góly Min. ŽK ČK
    B Stromšík Karel   90    
    O Novák Josef   90    
    O Klucký Josef   90    
    O Fiala Jan   90    
    O Bažant Aleš   90    
    Z Rott Oldřich   90    
    Z Pelc Stanislav   90    
    Z Urban Luboš 90    
    Ú Vízek Ladislav   90    
    Ú Váňa Michal   90    
    Ú Štambacher František   90    

Bohemians ČKD Praha 

  # Post Hráč Góly Min. ŽK ČK
    B Hruška Zdeněk   90    
out   O Jakubec František   45    
    O Prokeš Zdeněk   90    
    O Marčík Jaroslav   90    
    O Levý Stanislav   90    
    Z Chaloupka Pavel   90    
    Z Bičovský Přemysl 90    
    Z Zelenský Peter   90  
    Ú Němec Jaroslav   90    
    Ú Příložný Miroslav   90    
out   Ú Koukal Zdeněk   65    
in   O Ondra Jiří   45    
in   Ú Novák Petar   25    

  • K odvetnému zápasu finále Českého poháru zajeli fanoušci Bohemians na druhý břeh Vltavy doufajíc, že vrátí domácí Dukle překvapivou porážku z prvního zápasu. V sázce nebyla jen dílčí česká trofej, ale i postup do finále celostátní soutěže.

    Přestože trenér Zadina nemohl do zápasu počítat s Čermákem, Vladimírem Hruškou, ani Jiřím Sloupem, rozhodně disponoval sestavou, která měla na to Duklu porazit. To by ovšem musela chtít. Tempo zápasu bylo totiž od úvodního hvizdu mdlé. Zřejmě v očekávání důležitého zápasu v Brně Bohemians evidentně šetřili síly. Domácí se, při vědomí výhodného výsledku prvního utkání, tempu přizpůsobili. Z bohorovnosti a nedůslednosti obou obran vyplynulo solidní množství šancí. V domácích šancích pálili Vízek a Novák, Hruška v brance Bohemians ale moc práce neměl. Před druhou brankou se postupně snažili Chaloupka, Zelenský, Příložný i kapitán Bičovský. Jejich zakončení ale bylo slabé, nepřesné a lajdácké. Jakoby do zápasu nastoupili dvojníci jindy důrazných reprezentantů, kteří ani nechtějí dát gól. Podle toho také skončilo první dějství zápasu - 0:0.

    Po přestávce naskočil do zápasu Ondra místo Jakubce, který rozhodně nezopakoval svůj fantastický výkon z podzimního zápasu. Nicméně ani Ondra nepřispěl ke změně tempa zápasu. Pak ale z čistého nebe přišel blesk. Kapitán Přemysl Bičovský v 57. minutě třicet metrů od branky nevěděl, co s míčem. Nezvolil přihrávku na stopery, jako již několikrát předtím, a vystřelil. Jeho rána k překvapení všech skončila za Stromšíkovými zády. Překvapen byl i sám šťastný střelec. Z tribuny se zdálo, že byl z krásné střely mnohem více překvapený, než šťastný... Nebylo ale proč zoufat ze získaného vedení, stejně dlouho nevydrželo. O pět minut později vybojoval Vízel míč pro Urbana, který se zorientoval ve vápně a šikovným obloučkem do šibenice vyrovnal. Zápas se tím vrátil do vytyčených kolejí a ve stejné pohodě, v jaké začal, se i dohrál. Nepomohl ani nástup Nováka, ani povzbuzování trenéra Zadiny. Nedůstojných dva tisíce diváků přihlíželo dohrání podobně důstojného „zápasu“ na hřišti a konci Klokanů v poháru. Za týden, ve vzájemném ligovém souboji, by nám dnešní soupeři mohli předvést lepší podívanou.

     

    projekt cesta za titulem