BOHEMIANS AFK VRŠOVICE - SK VIKTORIA PLZEŇ

3:0 (0:0)

Neděle 07.03.1948, 15:30 hodin • Dannerův stadion Bohemians - Praha, Vršovice • Státní liga (1947/1948) • 12. kolo

Ú Volek Václav   90

• Viktoria hrála a Bohemians dávali branky. Plzeňané, udivující kombinační a promyšlenou hrou v poli, udivili současně i střeleckou nepohotovostí. Domácí, kteří uspokojili jen v nástupech poločasů a potom v závěru, zahráli sice pod obvyklý průměr, ale i tak dovedli využít příležitostí k dosažení branek. Nejlepší hráči domácích: brankář Leština, obránce Vedral, pravá strana útoku s pohotovým Golobem a ve 2. poločase i Jíra. Viktoria se opírala o hru obou spojek, které však před brankou zklamaly shodně s ostatními útočníky. V záloze, která byla nejlepší řadou, zahráli oba krajní lépe než Bína. Obránci nejsou zvláštní třídou, stejně jako Folta, kterému však několikrát přispěchalo na pomoc štěstí. Vedoucí branku vstřlil ve 49. minutě Golob. Týž zvýšil v 83. minutě (v době největšího náporu Viktorie) na 2-0 a score uzavřel v 84. minutě Špígl. Před 12 000 diváků slabě rozhodoval Mojžíš. Poločas 0-0.