ZSJ SONP KLADNO - SOKOL BOHEMIANS VRŠOVICE

0:10 (0:4)

Neděle 15.05.1949 • Hřiště ZSJ SONP Kladno - Kladno • Celostátní mistrovství (1949) • 8. kolo

Ú Pešek Jiří 90

• Nečekaně snadného vítězství dosáhl S. Bohemians na Kladně, kde domácí kladli svému soupeři velmi slabý odpor. Hosté měli od začátku hru ve své moci a svoji převahu dovedli též vyjádřiti. Dobrý dojem, který jinak zanechali, si poněkud poškodili vinou několika svých hráčů, kteří ke konci hry svého soupeřee zesměšňovali. Branky vítězů: Tomáš a Pešek po 3 (jedna z pok. kopu), Ždárský 2, Kvapil a Plánický. Zápas sledovalo 2 500 diváků, z nichž však jen asi třetina vydržela na hřišti až do konce. Rozhodčím byl Winkler.

lidová demokracie / 17.5.1949

Naprosté zklamání domácích, v jejichž mužstvu se snažili jen Šofr a Jeřábek. Hosté svou drtivou převahu ani zcela nevyjádřili! Branky Tomáš a Pešek po 3, Žďárský 2, Kvapil a Plánický. Řídil dobře Winkler před 2 500 diváky, rozzlobených pasivní úlohou kladenských hráčů, nakonec ještě zesměšňovaných soupeřem. Půlka 4-0.

svobodné slovo / 17.5.1949

Poslední oddíl tabulky nezabral ani tentokráte na svém hřišti a prohrál s vršovickými "Klokany" přímo katastrofálně. Z jeho mužstva neuspokojil ani jediný hráč. "WM" systém se domácím vůbec nedařil. Hosté hráli s chutí, což se projevilo na výsledku. Branky vítězů Tomáš a Pešek po 3, Žďárský 2, Kvapil a Plánický. Soudcoval rozh. Winkler před 2 500 diváky.

rudé právo / 17.5.1949

Nečekaně snadného vítězství dosáhli Bohemians v neděli na Kladně, kde domácí kladli svému soupeři velmi slabý odpor. Hosté měli od začátku hru ve své moci a svoji převahu dovedli též vyjádřit. Dobrý dojem, který jinak zanechali, si poněkud poškodili vinou několika svých hráčů, kteří ke konci hry svého soupeře zesměšňovali. Po třech brankách vítězů dosáhli Tomáš a Pešek, dvě Žďárský, po jedné Kvapil a Plánický. Zápas sledovalo 2 500 diváků, z nichž jen asi třetina vydržela na hřišti až do konce. Rozhodčím byl Winkler.