FK RADNIČKI NIŠ - BOHEMIANS PRAHA 1905   

1:2 (0:1)

Pátek 20.01.2023, 13:30 hodin • Belek - Turecko • Mezinárodní utkání (2023) • 4. zápas

Branky: 66. Belaković - 4. Jánoš, 72. Hála

ŽK: Yamkam - Vondra, Mužík


Soupisky mužstev

FK Radnički Niš

  # Post Hráč Góly Min. ŽK ČK
55 B Stevanović Dimitrije   90  
  O Varga Boris   90  
  O Yamkam Mbouri 90  
  20 O Andrić Nikola   90  
24 O Stojanović Andreja    
21 Z Marjanović Stefan    
  16 Z Mićin Petar   90  
  33 Z Marjanović Saša (C)   90  
  30 Ú Cvetković Stefan   90  
  Ú Belaković Nemanja 90  
88 Ú Petrov Sava    

Bohemians Praha 1905 

  # Post Hráč Góly Min. ŽK ČK
  36 B Jedlička Martin   90  
28 O Hůlka Lukáš (C)   79  
31 O Petrák Ondřej   45  
  34 O Křapka Antonín   90  
23 Z Köstl Daniel   64  
8 Z Jánoš Adam 64  
7 Z Čermák Aleš   64  
12 Z Kovařík Jan   64  
10 Ú Matoušek Jan   45  
20 Ú Drchal Václav   64  
33 Ú Prekop Erik   79  
  # Post Hráč Góly Min. ŽK ČK
Maiga Ismael    
O Živojinović Viktor    
28 O Jovović Nemanja    
  # Post Hráč Góly Min. ŽK ČK
22 O Vondra Jan   45  
24 Ú Puškáč David   45  
17 Z Hála Martin 26  
4 Z Jindřišek Josef   26  
32 Z Nový Martin   26  
9 Ú Mužík Ladislav   26  
30 Z Morávek Jan   26  
14 O Kadlec Adam   11  
16 Z Dostál Martin   11  

 • Klokani čtvrtý duel na soustředění zvládli vítězně po gólech Jánoše a Hály.

  Závěrečný přípravný duel Klokanů nabídl souboj se srbským celkem Radnički Niš. Už od úvodního hvizdu měli navrch Zelenobílí. Sám na branku pelášil Drchal, jemuž v dalším postupu zamezil vracející se Yamkam. Kamerunský obránce už zatáhl za záchrannou brzdu v roli posledního hráče. Nedovolený zákrok ohodnotil hlavní sudí "jen" žlutou kartou.

  Klokani se přesto rychle dostali do vedení. Balon se odrazil za šestnáctku k Jánošovi. Střední záložník Bohemky se nerozpakoval a nádhernou bombou o břevno zařídil svému týmu rychlé vedení.

  Vzápětí se po přihrávce Drchala prosadil střelou do sítě Matoušek. Radost z navýšení vedení pokazil praporek asistenta rozhodčího na pomezí, který signalizoval ofsajd. Pokračovalo se za jednobrankového náskoku Zelenobílých. Srbský celek se dostával do nebezpečných prostorů jen sporadicky. Při ojedinělé akci zablokoval Hůlka zpětnou přihrávku před branku. Střelu Cvetkoviće poté v klidu lapil gólman Jedlička.

  Závěr prvního dějství nabídl ofenzivní akce Klokanů. Exekuce standardní situace se ujal Kovařík. Na centr si v šestnáctce vyskočil Hůlka, ovšem hlavou netrefil prostor mezi třemi tyčemi. Záhy byla odkrytá branka před Köstlem. Ránu defenzivního univerzála ve službách Bohemians však dokázala zablokovat hradba těl. Když defenziva soupeře zvládla ztečovat Prekopův pokus po nepřímém kopu uvnitř velkého vápna, skončil první poločas za jednobrankového náskoku Bohemky.

  Po přestávce se ke střele dostal Drchal, ale pálil vedle. Po hodině hry došlo k pětinásobnému střídání Klokanů. na hřište se dostali Jindřišek, Hála, Morávek, Mužík, Nový. Bohužel téměř okamžitě přišlo snížení. Belaković dostal balon do běhu a přesná rána na zadní tyč se zastavila až v síti.

  Téměř okamžitě si však vzala náskok zpět Bohemka. Projektil Prekopa zvládl brankář vyrazit pouze na břevno. Od brankové konstrukce se míč odrazil k brankové čáře, kde už Hála doklepl míč do sítě, čímž poslal Bohemians podruhé v zápase do vedení.

  Na závěrečnou desetiminutovku se na hrací plochu dostali také Dostál a Kadlec. Druhý jmenovaný chtěl navázat na svou gólovou trefu z pondělního duelu. Tentokrát ale svým tvrdým pokusem z dálky knokautoval jednoho z obránců. V samém závěru pak srbský tým živil naději na srovnání. Zakončení po rohovém kopu však přesné nebylo, a tak se Bohemians mohli radovat z vítězství.

  Ohlasy trenérů:

  Jaroslav Veselý (trenér Bohemians Praha 1905): "Dnes jsem hlavně rád, že se nikdo nezranil. Tohle utkání se vymykalo všem předchozím. Utkali jsme se s nedisciplinovaným a zákeřným soupeřem. Po půlhodině se vlastně přestal hrát fotbal a utkání se zvrhlo do hádek a vysvětlování. Klobouk dolů, jak to turecký rozhodčí ustál, i když mohl vytáhnout červenou kartu. Když se přesunu k samotnému fotbalu, tak jsme měli výborný vstup do utkání, který se nám povedlo korunovat gólem. Poté se nám povedlo si vytvořit i několik dalších příležitostí. Bohužel jsme se nechali vtáhnout do toho boje a přestali se soustředit. Soupeř si také nějaké šance vytvořil. Druhá půle byla už klidnější. Minutu po střídání jsme inkasovali branku po ztrátě. Zaslouženě jsme se podruhé dostali do vedení, ovšem celé utkání se mohlo nést v jiném duchu."

  autor: Jan Strýhal - bohemians.cz