BOHEMIANS ČKD PRAHA - APOLLON LIMASSOL

6:1 (3:0)

Středa 19.09.1984, 17:00 hodin • Stadion Ďolíček - Praha, Vršovice • Pohár UEFA (1984/1985) • 1. kolo (1. zápas)

Branky: 24. + 28. + 65. Mičinec, 33. + 54. (z pen.) Janečka, 86. Hruška Vl. - 73. Jenkins

Rozhodčí: Hartman - Divinyi, Nagy (Maďarsko)

in 13 Ú Agas Dimitris   21

• Ve Vršovicích se hrálo hodinu podle připraveného scénáře. Bohemians útočili (tu s větším, tu s menším úspěchem), hosté z Kypru obětavě a občas i nečistě bránili. V útoku zůstával vysunut jen Angličan Jenkins, který však měl daleko k našim představám o anglickém útočníkovi. V 19. minutě dostal scénář trhlinu. Efrem vnikl do pokutového území a Prokeš ho zastavil faulem. Efrem sám prováděl pokutový kop, ale Z. Hruška jeho střelu kryl. Poto už vršovičtí fotbalisté začali střílet ostrými a do poločasu se dvakrát Mičinec a jednou Janečka zapsali do střelecké listiny.

I po přestávce tito dva útočníci se podíleli na zvýšení skóre. Janečka proměnil penaltu za faul na Mičince, Mičinec zase z pěkné Janečkovy přihrávky vstřelil svůj třetí gól. Potom však klokani povolili, zvláště obránci hráli hodně lehkomyslně a nabídli hostům několik příležitostí. Brankář Hruška dvakrát zachránil pádem pod nohy Kennymu a Efremovi, ale proti střele Jenkinsově byl bezmocný. Teprve v závěru domácí opět přidali a výsledkem byla šestá branka.