TOTTENHAM HOTSPUR - BOHEMIANS ČKD PRAHA

2:0 (1:0)

Středa 28.11.1984, 21:00 hodin • White Hart Lane - Londýn, Anglie • Pohár UEFA (1984/1985) • 3. kolo (1. zápas)

11 Ú Hruška Vladimír   90

• Stadión White Hart Lane v Londýně byl ve středu pozdě večer dějištěm prvního zápasu třetího kola Poháru UEFA mezi domácím Tottenhamem Hotspur a pražskými Bohemians. Po velkém boji skončilo utkání dvoubrankovým vítězstvím domácích, přestože průběh zápasu tomuto výsledku neodpovídal. Angličané však byli mnohem nebezpečnější v útočních akcích a pražští fotbalisté naopak řadu dobrých příležitostí neproměnili.

Vršovičtí fotbalisté nepodlehli v úvodu bouřlivému prostředí, hráli až na závěr s anglickým mužstvem vyrovnanou partii. Začali velmi dobře. Hned v úvodu měl velmi dobrou příležitost Vl. Hruška, který po Sloupově přihrávce nastřelil jen boční síť, potom střely Ondry a Hrušky zneškodnil výborný brankář domácích Clemence. Útoky Angličanů byly v té době řidší, ale i nebezpečnější. Tottenham podnikal rychlé akce na jeden dotek, obrana Bohemians v čele s Prokešem a Kukučkou byla však vždy na místě. Ve 26. minutě se však štěstí obrátilo k Bohemians zády. Pravý křídelný útočník Tottenhamu Chiedozie, rychlý a dobře technicky vybavený fotbalista z Nigérie, vystřelil a Ondra srazil míč do vlastní branky.

Fotbalisté Bohemians hráli dál útočný fotbal, ale proti tvrdé obraně, které vévodil robustní Roberts, se těžko prosazovali. O tom, že hráli skutečně rovnocennou hru, svědčí to, že v poločase vedli 4:0 na rohy. Také po přestávce podnikali dále nebezpečné útoky. Clemence dvakrát vyrážel na roh hlavičky Škody a Sloupa a vůbec největší šanci měl v šedesáté minutě Hruška, když postupoval s míčem sám na Clemence, ale v rozhodující chvíli ztratil rovnováhu a brankář Tottenhamu jeho slabou ránu kryl. Podobný okamžik se opakoval i na druhé straně: v 72. minutě Allen, jeden z nejlepších střelců anglické ligy, unikl středem hřiště, ale Borovička pádem pod nohy jeho příležitost zneškodnil.

V závěru domácí fotbalisté přidali na důrazu a podnikli nápor, který jim vynesl v 80. minutě druhou branku. Stevens vystřelil za hranicí pokutového území a brankář Borovička už nestačil jeho tvrdou ránu k pravé tyči krýt. Vzhledem k předvedené hře je výsledek pro pražské mužstvo příliš krutý.