TJ SPARTAK PRAHA STALINGRAD - TJ SPARTAK ÚSTÍ NAD LABEM

2:1 (0:1)

Sobota 16.08.1958, 17:00 hodin • Stadion Spartak Praha Stalingrad - Praha, Vršovice • 1. liga (1958/1959) • 2. kolo

Branky: 50. Kos (z pen.), 60. Hubálek - 44. Majer

V 41. minutě neproměnil pokutový kop Kopsa!

Ú Slezáček Leopold   90

• Vršovičtí fotbalisté měli po čtyřech letech na svém hřišti opět ligovou premiéru. Byla však nepodařená: většinou pršelo. Také rozhodčímu Tylovi z Olomouce se rozhodování nevydařilo a uděla více chyb, než se slušelo. Zpočátku, kdy měli domácí převahu, měl ostřeji krotit ústecké zadáky, zvláště Svobodu a Weigerta, kteří si na těžkém terénu příliš mnoho dovolili z toho, co pravidla zakazují. Rozhodčí odpískal Ústeckým celkem 54 faulů a domácím 37.

A ještě jedné velké chyby se rozhodčí dopustil. Když se hosté vymanili z dvacetiminutového náporu, přehlédl sražení Majera Fišerem ve vyložené střelecké pozici a naopak, v téže minutě odpískal Tyl pokutový kop na Ústí, když Hubálek míč mezi obránci ztratil a upadl. Žejdlík však Kopsův pokutový kop chytil. Druhým pokutovým kopem, nařízeným ve II. poločase, však rozhodčí pomohl Stalingradu k vyrovnání. Rozhodčí Tyl prokázal už několikrát své schopnosti, ale sobotní utkání mu nevyšlo. Byla náhoda, že na těžkém terénu nedošlo ke zranění.

Stalingrad měl sice v utkání menší převahu, ale Ústí bylo při útočných akcích nebezpečnější a také jednodušeji se dostávalo před brankáře Houšku. U domácích zahrál dobře Houška, Pohunek a Kaura. U hostí hrál obětavě Svoboda (avšak ostře a záludně), v útoku Vojta, F. Majer a Slezáček.

Branky: Kos a Hubálek, za poražené F. Majer. 10 000 diváků.