SPARTA ČKD PRAHA - BOHEMIANS ČKD PRAHA

0:2 (0:2)

Neděle 30.10.1977, 16:30 hodin • Stadion Letná - Praha, Letná • 1. liga (1977/1978) • 10. kolo

in   Ú Štol Jiří   8

• K dalšímu pražskému derby nastoupila Sparta s novými posilami Konvalinkou a Kudynem, hosté stále ještě bez Dobiáše a se čtyřčlennou středovou řadou. Sparťané měli v prvním poločase mírnou převahu v poli, ale připravili si jen jednu gólovou šanci: Raška však těsně minul branku. Útoky Bohemians, tažené převážně rychlým Roubíčkem, byly nebezpečnější, zakládal je přesnými přihrávkami Panenka a zapojovali se do nich Bičovský a Mastník.

Vedení se ujali hosté ve 34. minutě přízemní střelou Panenkovou po Roubíčkově centru a hlavičce Bičovského. O šest minut později využil Klouček chyby Stránského ve středu hřiště, pronikl až k pokutovému území, ideálně uvolnil Bičovského a ten zvýšil na 0:2.

Po přestávce se obraz hry změnil. V mužstvu Sparty vystřídal Veselý Stránského a později Kotek Konvalinku, Chovanec přešel do středu řady a Sparta vyvinula obrovský tlak na branku Bohemians. Vršovičtí fotbalisté jaksi dobrovolně vyklidili střed hřiště a bránili se neustálým útokům. Vyznamenal se především brankář Hruška, který kryl hlavičky Chovance a Kudyna, Kotálům padáček a další nebezpečné míče. Nápor Sparty, který byl s přibývajícími minutami zoufalý, ale i bezradný, nepřinesl úspěch, naopak hosté z rychlých protiútoků mohli ještě zvýšit.

Před 12 000 diváky dobře řídil rozhodčí Marko, který napomenul Valenta a Kotrbu. Poločas 0:2.