FENERBAHÇE ISTANBUL - BOHEMIANS ČKD PRAHA

0:1 (0:0)

Středa 14.09.1983, 15:00 hodin • Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu - Istanbul, Turecko • PMEZ (1983/1984) • 1. kolo (1. zápas)

in 7 Ú Janečka Petr   14

• Hned v úvodu turečtí fotbalisté potvrdili, že jejich zbraní není pouze velký herní temperament, ale rovněž rychlost a dobrá individuální technika. Tým Bohemians držel při nepříjemné teplotě 28 st.C vyrovnaný krok v poli kombinační hrou a většinu akcí rozehrával postupným útokem. Nepříjemná však byla tvrdost tureckých obránců v osobních soubojích a také skutečnost, že se zadním řadám domácího celku dařilo poměrně často vystavovat útočníky Bohemians do postavení mimo hru... Největší příležitost prvního poločasu měl ve 38. minutě po přihrávce Tüfekçiho střední útočník Fenerbahçe Selçuk, ale brankář Borovička v poslední chvíli situaci zachránil.

Těsně po změně stran znovu dvakrát podržel mužstvo Bohemians Borovička perfektními zákroky při vyložených šancích Tüfekçiho. Čs. hráči však jen nebránili, snažili se vtipnou rozehrávkou prosadit také na hrotu útoku. Stoprocentně se to podařilo v 77. minutě, kdy Zelenský ze středu pole ideálně uvolnil Vladimíra Hrušku a ten s přehledem zaznamenal jediný gól střetnutí. Poslední minuty již plně patřily fotbalistům Bohemians.

Za předvedenou hru v kolektivu Bohemians zasluhují největší pochvalu jistý brankář Borovička, který tentokrát s přehledem nahradil zraněného Zd. Hrušku, dále obránci Jakubec s Prokešem, tvůrce hry Zelenský i neúnavný bojovník ve středu útoku Čermák.