SK RAPID WIEN - BOHEMIANS ČKD PRAHA

1:0 (1:0)

Středa 02.11.1983, 19:30 hodin • Gerhard-Hanappi-Stadion - Vídeň, Rakousko • PMEZ (1983/1984) • 2. kolo (2. zápas)

Branky: 7. Krankl

ŽK: 3. Sloup, 20. Mičinec, 42. Hruška Vl.

Rozhodčí: Van Langenhove - Wijngaert, Gernay (Belgie)

in 16 Ú Levý Stanislav   28

• Utkání ve Vídni nemělo valnou úroveň. Hrálo se pomalu, většinou ve středu hřiště. Asi k tomu přispěla Kranklova branka už v sedmé minutě po akci rychlého Willfurtha. Domácí fotbalisty tato branka, která jim zajišťovala postup, uklidnila, pokračovali dál v ofenzívě, ale obrana Bohemians hrála spolehlivě a brankář Hruška se vyznamenal, když kryl střelu Weinhofera. Fotbalisté Bohemians hráli v první půli příliš zakřiknutě, jejich přechod do útoku byl pomalý a ztráceli mnoho míčů nepřesnými přihrávkami. V útoku nebyli téměř vůbec nebezpeční, za první poločas ohrozila brankáře Feurera v brance Rapidu jen střela Vladimíra Hrušky.

Teprve po přestávce, když zraněného Zelenského vystřídal ve středové řadě Bohemians Chaloupka, začali hosté více útočit, vyrovnali hru v poli, získali i územní převahu. Jejich útočné akce byly však pomalé a narážely už na připravenou obranu Rapidu a neznamenaly velké nebezpečí pro domácí branku: Rapid hrál už jen na jistotu, nepouštěl se do přílišného útočení, stačilo mu, že udržoval hru na střední hřiště. Panenka vtipně uvolňoval své spoluhráče, ale k Hruškově brance se fotbalisté Rapidu nedostávali. V závěru podnikli klokani zoufalý nápor, ale úspěch to nepřineslo.