BOHEMIANS ČKD PRAHA - SK RAPID WIEN

2:1 (1:1)

Středa 19.10.1983, 17:00 hodin • Stadion Ďolíček - Praha, Vršovice • PMEZ (1983/1984) • 2. kolo (1. zápas)

Branky: 26. Janečka, 88. Němec - 44. Keglevits

ŽK: 28. Němec

Rozhodčí: Valentine - Renton, McGinley (Skotsko)

in 13 Z Stadler Hermann   1

• Neslábnoucí fotbalový kumšt někdejšího vršovického idolu Antonína Panenky, nyní v dresu Rapidu, výborný výkon Zelenského a perně vybojované vítězství gólem v poslední minutě - to vše jistě potěšilo příznivce Bohemians. Hra domácího mužstva - kromě neutuchající bojovnosti - však fanouškům Bohemians mnoho radosti neudělala. Vůbec to nešlo Vl. Hruškovi, Chaloupka a Sloup, nedávné opory mužstva, bojovali více sami se sebou než se soupeřem.

A přece se půl hodiny zdálo být všechno v pořádku. Zakřiknutý Rapid se jen bránil, k Zelenskému se výkonem přiřadil Janečka, klokani táhli své útoky po pravé straně a obrana Rakušanů měla plné ruce práce. Hned v úvodu propásl šanci Vl. Hruška, potom Němcovu hlavičku vyrážel obránce Garger z branky. Chaloupkovu střelu kryl brankář Feurer, Zelenský nastřelil tyč. Jen jedna z těch příležitostí se ujala: Janečkova hlavička po Němcově centru skončila v síti.

Potom však Rakušané vystrčili růžky a ukázaly se mezery v domácí obraně. Nedorozumění Ondry s Prokešem nabídlo šanci Keglevitsovi, ale Z. Hruška výborně zachránil, a pak těsně před přestávkou Panenka přihrál dopředu rychlému Keglevitsovi, který zcela zastínil Krankla, a bylo vyrovnáno. Po přestávce hru domácích poznamenala nervozita s mnoha nepřesnostmi, často i bezradnosti, naopak Rapid hrál klidně, sebevědomě. Panenka vyučoval, jak rychle a přesně přihrávat, a zakládal protiútoky, při nichž běhal domácím fanouškům mráz na zádech. Klokani měli jedinou příležitost v 61. minutě, ale Němec po ideální přihrávce Zelenského vysoko přestřelil. Napravil to v samém závěru utkání, když zoufalý, v těch chvílích už křečovitý nápor Bohemians korunoval vítězným gólem.