BOHEMIANS ČKD PRAHA

1:2

(0:0)

HONVÉD BUDAPEST FC

Středa 17.9.1975, 17:00 hodin • Stadion Ďolíček - Praha, Vršovice • Pohár UEFA (1975/1976) • 1. kolo (1. zápas)

Branky: 86. Mastník - 85. Pintér, 89. Tóth
 Rozhodčí: Wöhrer (Rakousko)
 Diváci: 3 395

REPORTÁŽ

phoca thumb m 01hradec03Čtyři minuty před koncem utkání, ve chvílích, kdy hráči Honvédu Budapešť očividně dávali najevo, jak moc jsou spokojeni s bezbrankovým výsledkem, vystřelil prudce Pintér a míč skončil v brance domácích. Hned z protiútoku sice vyrovnal Mastník, ale o minutu později zmrazil poloprázdné ochozy definitivně Tóth, který hlavou zajistil hostujícímu mužstvu vítězství.

Ze strany Bohemians lze zápas hodnotit jako marnou snahu, předcházející ve druhé části hry pod vlivem psychiky v křeč. Citelně chyběl Jílek, ale také nápady a alespoň průměrný výkon, na jaký jsou příznivci mužstva zvyklí z ligy. Od prvních minut si Bohemians sice vytvořili územní převahu, ale skutečný tlak na Gujdárovu branku nevyvinuli. Vysoké centry na robustní obránce I. Kocsise a Szücze neplatily a Ivančík, který mohl mít svou rychlostí proti přece jen méně pohyblivému Páncsissovi jistou šanci, mnoho přihrávek nedostal. Útočnou činnost nepodpořil ani po změně stran Panenka, kkterý si vyměnil místo s Packertem, nepomohla ani výměna Králíčka a Jarkovského J. Ivančíkem a Štarchem.

Uspávaci taktika Honvédu tedy slavila stoprocentní úspěch. Hosté hráli na jistotu, pozičně velmi dobře, zbytečně nepospíchali a jejich obávaný kanonýr L. Kocsis se dostal už v prvním poločase několikrát ke střelbě. Ve 31. minutě Morgés nastřelil břevno, což se ještě v 67. minutě podařilo na druhé straně Panenkovi. Honvéd zvítězil zaslouženě, vedle obou branek měl v posledních minutách dvě další gólové šance Pintér.