HONVÉD BUDAPEST FC - BOHEMIANS ČKD PRAHA

1:1 (1:1)

Středa 01.10.1975, 17:00 hodin • Népstadion - Budapešť, Maďarsko • Pohár UEFA (1975/1976) • 1. kolo (2. zápas)

in 14 Ú Vokáč Petr   29

• Za ideálního podzimního fotbalového počasí se hrálo včera na budapešťském Népstadiónu odvetné utkání Poháru UEFA. Domácí Honvéd nastupoval s jednobrankovým náskokem z prvního utkání v Praze. Hráči Bohemians v maďarské metropoli příjemně překvapili. Hráli dobrou technickou a bojovnou kopanou. Pochvalu zasluhuje zejména brankář Kozinka, který likvidoval několik nebezpečných střel Pintéra. Dobře hrál i Valent, Packert a nad průměr Panenka a Mastník, kteří měli na svých kopačkách jisté gólové šance. Vedení se ujal Honvéd ve 24. minutě, kdy Kocsis bezpečně proměnil pokutový kop. O 11. minut později se podařilo Panenkovi z trestného kopu vyrovnat.

Po změně stran se hra ještě více zrychlila a zejména hráči Bohemians měli několikrát možnost zvrátit výsledek utkání ve svůj prospěch. Hráli však příliš do šířky, zbytečně přeháněli kombinaci, a tak najížděli do plných. Hráči Honvédu několikrát dobře uplatnili ofsajd-systém. Poločas 1:1. Rozhodoval Matejev.