FC BAYERN MÜNCHEN - BOHEMIANS ČKD PRAHA

2:2 (0:0)

Středa 03.10.1979, 20:00 hodin • Olympia-Stadion - Mnichov, Německo • Pohár UEFA (1979/1980) • 1. kolo (2. zápas)

in 14 Z Tichý Miloslav   14

• Bohemians sehráli se slavným mužstvem Bayernu na olympijském stadiónu v Mnichově rovnocenné utkání, které skončilo brankostrojem v posledních minutách. Ondra v 83. minutě a Prokeš v 85. minutě byli střelci Bohemians, Rummenigge v 55. minutě a Breitner v 84. minutě z pokutového kopu dali branky Bayernu. Rozhodčím zápasu byl J. Ježov z Bulharska a v hledišti sledovalo utkání 20 000 diváků.

Bohemians překvapili domácí bojovností, kterou tolik postrádali v prvním střetnutí. Sehráli s Bayernem zcela otevřené a vyrovnané utkání. Vždyť brankář Junghans byl nejlepším hráčem domácích. Téměř hodinu se rozbíjely útočné snahy domácích o dobře hrající obranu Bohemians, ve kterém dominoval Dobiaš. Velkou brzdou byla také čtveřice hráčů, ve které udávali tón Panenka s Bičovským. Panenka se těžko dostával ke střelbě. Blýskl se však přesně zahraným rohovým kopem, po kterém Prokeš hlavou vyrovnal. Vynahradil tím pokutový kop, který minutu před tím zavinil faulem na Rummeniggeho.