BOHEMIANS ČKD PRAHA

0:2

(0:1)

FC BAYERN MÜNCHEN

Středa 19.9.1979, 17:00 hodin • Stadion Letná - Praha, Letná • Pohár UEFA (1979/1980) • 1. kolo (1. zápas)

Branky: 24. Kraus, 72. Rummenigge
 ŽK: 1. Bičovský, 48. Jakubec, 81. Němec - 62. Augenthaler
 Rozhodčí: Vautrot (Francie)
 Diváci: 31 000

REPORTÁŽ

Vyprodaný stadión Sparty jako kdyby včera ani pro fotbalisty Bohemians nebyl domácím prostředím. Po celý zápas se totiž nedokázali zbavit viditelného respektu před svým věhlasným soupeřem, poskytli mu střed hřiště a nechali si vtisknout také jeho místy doslova pěší tempo hry. Svým výkonem zůstali daleko za tím, co zpravidla produkují ve vršovickém "ďolíčku". Trenér Tomáš Pospíchal zápas hodnotil slovy: "Bayern byl lepší po každé stránce. Neměli jsme žádnou šanci."

Za celý zápas se fotbalisté Bohemians nedostali k nebezpečné akci v pokutovém území, pokud ohrozili mnichovského brankáře Junghanse, pak jedině střelami z dálky. Nejvíce práce měl strážce branky Bayernu s Panenkovou umístěnou střelou ve 22. minutě, o dvě minuty později však Kraus na druhé straně skóroval. Uvolnil se na hranici šestnáctky a pohodlně překonal Hrušku. Do poločasu měli ještě brankové šance Rummenigge a Breitner, hráči Bayernu mohli hrát klidně a viditelně nepospíchali.

Ve druhé části hry nastoupil místo Vybírala Tichý a za Kloučka Levý, ale ani tyto změny nevedly k vyrovnání. Ani ve druhých pětačtyřiceti minutách domácí nenašli protizbraň, jíž by mohli čelit kvalitám soupeře. Bayern i bez Maiera a Schwarzenbecka - dirigován svým nejlepším hráčem Breitnerem - dokázal, že je velkým mužstvem. V 71. minutě dal Rummenigge druhý gól a zpečetil vítězství svého celku. Trenér Bayernu Pál Csernai po zápase výkon svých svěřenců zhodnotil slovy: "Právě toto střetnutí definitivně prokázalo, že podobný způsob hry je nám nejvlastnější."

Před 35 000 diváky řídil rozhodčí Vautrot z Francie, který napomínal žlutými kartami Bičovského, Jakubce, Němce a Augenthalera.