logo bohemians

 SPORTING GIJON

2:1

(1:1)

BOHEMIANS ČKD PRAHA 

 

Středa 1.10.1980, 20:15 hodin • Stadion El Molinón - Gijon, Španělsko • Pohár UEFA (1980/1981) • 1. kolo (2. zápas)

 Branky: 18. Ferrero, 56. Jiménez - 10. Němec
 ŽK: 34. Redondo - 44. Prokeš, 51. Jakubec, 70. Ondra
 Rozhodčí: Bridges (Wales)
 Diváci: 18 649
 

REPORTÁŽ
 

Hosté nastupovali k utkání s odhodláním narušit neslavnou tradici - zatím byli vždy v I. kole vyřazeni. Zápas začal podle očekávání velikým náporem domácích. Křídelní útočníci Aguilar a Ferrero driblovali před velkým čtvercem Hruškovy branky, rozehrávali na nabíhající hráče středové řady, kteří dali Hruškovi příležitost dokázat svoje branářské umění. První protiútok Bohemians byl korunován gólem Němce. Branka byla pro hosty, kteří nastoupili bez Panenky, velikým povzbuzením. Byla ale také injekcí pro domácí. Ti také svůj tlak vystupňovali a vytěžili z něj vyrovnání. Nejlepší muž domácích Ferrero unikl a tvrdou, přesnou ranou srovnal skóre. Následující minuty byly velkou zkouškou obranných řad hostí. Zejména oba krajní obránci Jakubec a Ondra byli pilíři této řady. Výborně hrál Bičovský, který naběhal stovky metrů, jako by měl dvoje plíce... Dokázal strhnout všechny spoluhráče k obětavému výkonu.

Druhý poločas začal pekelným náporem domácích. V devíti útočili, každou akci zakončovali tvrdou střelou. Bohemians se statečně bránili. Jediné chyby se dopustili obránci, kteří nechali zcela volného Aguilara, který odcentroval a Jimenez získal vedení. Také další minuty přinesly stereotypní útoky domácích a koncentrovanou obranu Pražanů. Po půlhodinovém tlaku, v němž Prokeš dvakrát zachránil za již překonaného Hrušku, byly další minuty přece jenom vyrovnanější. Domácím docházely fyzické síly, ale přece jen se snažili ztéci Hruškovu branku. Z rychlých protiútoků měli příležitost také Pražané - brankář Castro však byl na místě. Také v závěrečné pětiminutovce se naši fotbalisté ubránili zoufalému tlaku domácích. Za statečný výkon si Pražané postup zasloužili a poprvé se v evropských pohárech octne cedulka s jejich jménem v osudí druhého kola.

 

Sestavy

 

Sporting Gijon
  # Post Hráč Góly Min. ŽK ČK
    B Castro   90    
    O Redondo   90  
    O Cundi   90    
    O Maceda   90    
    O Jiménez 90    
    Z Uría   90    
    Z Aguilar   90    
    Z Alonso   90    
    Z Mesa   90    
    Ú Gonzalez Cano   90    
    Ú Ferrero Enzo 90    

Bohemians ČKD Praha 
  # Post Hráč Góly Min. ŽK ČK
    B Hruška Zdeněk   90    
    O Jakubec František   90  
    O Prokeš Zdeněk   90  
    O Bičovský Přemysl   90    
    O Ondra Jiří   90  
    Z Roubíček Karel   90    
    Z Chaloupka Pavel   90    
    Z Koukal Zdeněk   90    
    Ú Němec Jaroslav 90    
    Ú Čermák Milan   90    
out   Ú Levý Stanislav   19    
inout   Z Vybíral Rostislav   68    
out   Ú Mičinec Tibor   3    

Fotogalerie


 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace