1. FC KÖLN - BOHEMIANS ČKD PRAHA

4:0 (2:0)

Středa 23.10.1985, 20:00 hodin • Stadion Köln-Müngersdorf - Kolín nad Rýnem, Německo • Pohár UEFA (1985/1986) • 2. kolo (1. zápas)

in 12 Z Chlpík Július   45

• Tým Bohemians Praha podal v rušném a fotbalově kvalitním střetnutí v Györu bojovný výkon, který však stačil jen na dvougólovou porážku, s níž nastoupí za 14 dní do bratislavské odvety.

Po deseti minutách se ve středu večer v Kolíně nad Rýnem zdálo, že Pražané ve značně improvizované sestavě vydrží úvodní nápor domácích. V 11. minutě však Littbarski dal střelou z více než dvaceti metrů, která skončila přesně u levé tyče Borovičkovy branky, povel ke kanonádě domácích. O dvě minuty později van de Korput uvolnil na hranici šestnáctky Geilse a bylo rozhodnuto. Od té chvíle už na trávníku existovalo jen jedno mužstvo. Domácí pozorně bránili a nebylo pro ně těžké zachytávat občasné útoky Pražanů. Středovou řadu dobře dirigoval Bein a vysunuté hroty K. Allofs a Littbarski neustále zaměstnávaly obranu i brankáře Bohemians. I když tlak domácích trochu ochabl, stále měli hru pod kontrolou a Pražany, neschopné cokoliv překvapivého vymyslet, nepustili na dostřel Schumacherovy branky.

Krátce po zahájení druhého poločasu van de Korput opakovanou střelou z bezprostření blízkosti potřetí překonal Borovičku, který spolu s obranou musel neustále čelit útokům domácích. Jedině střela Janečky v 62. minutě a hlavička Marčíka, po níž se míč odrazil od tyče do rukou Schumachera, znamenaly nebezpečí. Jinak se Bohemians do šance nedostali. Na druhé straně však musel zasahovat při několika střelách Borovička. Když však v 84. minutě Littbarski obešel Zelenského, kapituloval po jeho přesné technické střele počtvrté. Tím naděje pro odvetu Bohemians prakticky zhasla, a to ještě Engels těsně před koncem trefil břevno. Těžko lze předpokládat, že by tak kvalitní tým, jakým nesporně 1. FC Köln je, prohrál ve Vršovicích o pět gólů.