TJ BOHEMIANS ČKD PRAHA - TJ INTER SLOVNAFT BRATISLAVA

1:0 (0:0)

Neděle 23.10.1966 • Stadion Ďolíček - Praha, Vršovice • 1. liga (1966/1967) • 11. kolo

Ú Ondrášek Ján   90

• Až do 80. minuty nedělního utkání ve Vršovicích se na hřišti nic zajímavého nedělo. Hra byla plná nepřesných přihrávek, probíhala ve vlažném tempu, chvílemi se zdálo, že jde o trénink. Snahy bylo na hřišti více než umění, chyběl vzruch, přesnost - i ligová úroveň. Jediným kladem byla slušná hra!

Proto bude lépe přikročit hned k samotnému závěru utkání. Ten byl jen pro silné nervy. Přesně po osmdesáti minutách nudné podívané se totiž vyvinula celkem kuriózní situace. V trestném území Interu nabíhali na míč společně Kolman a obránce Daňo. Daňo kopl míč, Kolman v setrvačnosti (neúmyslně!) Daňa - a rozhodčí Valeš, který až do té doby byl plně pánem situace, nařídil až nepochopitelně přísně pokutový kop. Daňo byl vynesen ze hřiště k ošetření a celé tři minuty (které rozhodčí nakonec podle našich hodinek nenastavil) pak trvalo dohadování kolem penalty. Na hřišti i v hledišti. Tři minuty běhali hráči Interu, Bohemians i rozhodčí Valeš od značky pokutového kopu k pomeznímu rozhodčímu a zpět.

Nervy na uzdě však měl v těch chvílích zřejmě jen Mottl. Ten si míč postavil klidně na značku a poslal ho s jistotou do sítě, přestože silně kulhal. Diváci přešli okamžitě od rozpak k jásotu, domácí fotbalisté pochopitelně k objímání šťastného střelce (musel být potom dokonce ošetřován) a hráči Interu k odvetným akcím. Nejbezohledněji si přitom vedl Deutsch, který si velmi nebezpečně vyšlápl na Buzka a byl po zásluze vyloučen. A to byla také neslavná tečka za utkáním, které osmdesát minut lákalo k zdřímnutí...

Střely na branku 8:5, mimo 10:7, fauly 20:20, rohy 12:5, ofsajdy 4:2. Ve 20. miutě nastřelil Kolman z dálky břevno.