FK DUKLA PRAHA - BOHEMIANS PRAHA 1905

1:0 (0:0)

Sobota 27.07.2024, 14:30 hodin • Stadion Juliska - Praha, Dejvice • Chance Liga (2024/2025) • 2. kolo

Branky: 66. Hašek

ŽK: 79. Douděra, 90. Lichý - 20. Hůlka, 74. Čermák, 85. Matoušek

ČK: 23. Matějka - 52. Dostál

Rozhodčí: Nehasil - Hrabovský, Hádek (Radina)

13 Ú Zeman Vladimír 6

• Fotbalisté Dukly se na druhý pokus po návratu do nejvyšší domácí soutěže dočkali první výhry. V pražském derby porazili v utkání 2. kola Chance Ligy Bohemians 1905 1:0. O šťastný gól se ve druhé půli postaral Dominik Hašek. Tým z Julisky zvítězil v nejvyšší soutěži poprvé od března 2019, kdy porazil Karvinou 2:1. Oba soupeři dohrávali o deseti bez vyloučených hráčů. Červenou kartu dostal nejprve domácí Lukáš Matějka, po přestávce hostující Martin Dostál.

Dukla ukončila dlouhou sérii, v první lize uspěla po 11 zápasech bez vítězství. Soupeři se v nejvyšší soutěži naposledy utkali v květnu 2019, vršovický tým teď nedokázal navázat na premiérovou výhru nad Ostravou.

Po úvodní opatrnější části si první šanci vytvořila Dukla. Soupeře zatlačila před branku, po Ludvíčkově centru se míč odrazil k Vondráškovi a jeho ránu zablokoval Vondra.

Hned poté přišel klíčový moment. Hostující kapitán Hůlka dostal žlutou kartu za velmi ostrý zákrok na Šebrleho. Rozhodčí Nehasil se pak po konzultaci s kolegou Černým ve videomístnosti vypravil k monitoru. Zdálo se, že přezkoumává Hůlkův faul, ale ukázalo se, že jde o jiný zákrok. Konkrétně domácího Matějky, který za došlápnutí na Hybše inkasoval rovnou červenou kartu.

"Klokanům" chvíli trvalo, než začali přesilovku využívat. Pak Hrušku prověřil Čermák, šanci měl i Hilál. Několikrát padli do střel obránci Dukly, těsně před přestávkou třeba kapitán Peterka zastavil bombu Jánoše.

Na začátku druhého poločasu se síly na hřišti vyrovnaly. Střídající Dostál v roli posledního ještě hluboko na polovině Dukly přišel o míč v souboji s Mešanovičem, domácího útočníka poté stáhl a rozhodčí Nehasil ho vyloučil.

Dukla rozhodla kuriózním způsobem po velké chybě jinak jistého brankáře Reichla. V 66. minutě vyběhl pro Haškův dlouhý nákop ze středu hřiště, jenže před dotírajícím Mešanovičem míč takřka promáchl, jen lehce jej tečoval a balon nakonec doskákal do sítě. Hosté si v závěru vytvořili velký tlak, domácí však už cennou výhru ubránili. Dejvický celek porazil v lize vršovický tým po čtyřech zápasech, potřetí za sebou s ním ale bodoval.

Petr Rada (trenér FK Dukla Praha): "Jsem rád, že jsme na druhý pokus vyhráli. Po Plzni ne že bychom byli otřesení, ale druhý zápas doma je vždy nebezpečný. Soupeř na úvod porazil Baník, pohárového účastníka. Bylo to derby, těšila mě atmosféra, přes pět tisíc diváků dalo fotbalu kulisu. Zmrazilo nás poměrně rychlé vyloučení, šli jsme do deseti v takovém vedru. Měl jsem trochu obavy, abychom po kondiční stránce vydrželi. Potřebovali jsme dohrát poločas s nulou. Po přestávce přišlo vyloučení hostů, bylo srovnáno na deset proti deseti. Bohemka pořád chtěla hrát, my taky. Pak nás povzbudila branka, hodně důležitá, jejich gól naštěstí neplatil. Odbránili jsme to, dotáhli do vítězného konce. Myslím, že ne nezaslouženě."

Jaroslav Veselý (trenér Bohemians Praha 1905): "Pro nás to byl zápas blbec. Prohráli jsme utkání, které se prohrát nemělo a snad ani nedalo. Oba týmy měly problémy s velkým vedrem i terénem, který drhnul. Dostali jsme dárek v podobě hloupého vyloučení. Jedním z klíčových momentů bylo, že když jsme si pak vytvořili šance, měli jsme dát gól. Ráz utkání by se pak změnil. Druhý poločas jsme chtěli začít stejně, jenže hloupou chybou jsme Duklu vysvobodili z podčíslení. Prohráli jsme z jediné střely na branku za celý druhý poločas, jestli to vůbec byla střela. Dostali jsme prostě bizarní gól. Odjíždíme zklamaní, prohrát takový zápas je pro nás tragédie."