TJ BOHEMIANS ČKD PRAHA - ADMIRA-WACKER WIEN   

5:0 (3:0)

Středa 15.09.1982, 17:00 hodin • Stadion Ďolíček - Praha, Vršovice • Pohár UEFA (1982/1983) • 1. kolo (1. zápas)

Branky: 18. Čermák, 27. + 32. + 89. Příložný, 70. Hruška Vl.

ŽK: 55. Messlender, 59. Weigl

Rozhodčí: Tuominen - Smolander, Fast (Finsko)

Delegát UEFA: Einbeck (NDR)

Diváci: 7 000


Soupisky mužstev

TJ Bohemians ČKD Praha

  # Post Hráč Góly Min. ŽK ČK
  1 B Hruška Zdeněk   90    
  2 O Jakubec František   90    
  6 O Bičovský Přemysl   90    
  3 O Prokeš Zdeněk   90    
  5 O Ondra Jiří   90    
  8 Z Chaloupka Pavel   90    
  4 Z Zelenský Peter   90    
  10 Z Sloup Jiří   90    
out 9 Ú Čermák Milan 72    
  7 Ú Příložný Miroslav 90    
out 11 Ú Hruška Vladimír 79    
in 14 Ú Levý Stanislav   18    
in 12 Ú Mičinec Tibor   11    

Admira-Wacker Wien 

  # Post Hráč Góly Min. ŽK ČK
  1 B Fleischmann Gerhard   90    
  2 O Demantke Johannes   90    
  3 O Kuna Ladislav   90    
  5 O Messlender Gerald   90  
out 4 O Bronkhorst Henry   45    
  6 Z Knaller Walter   90    
  8 Z Stöffelbauer Walter   90    
out 10 Z Weigl Helmut   82  
  11 Z Kern Manfred   90    
  7 Ú Krejcirik Johann   90    
  9 Ú Igesund Gordon   90    
in 14 O Degeorgi Josef   45    
in 12 Z Binder Walter   8    

  • Bohemians dnes vstoupili do nového ročníku poháru UEFA. Soupeřem jim byl papírově přijatelnější soupeř, než v loňském ročníku Valencie - rakouský tým Admira Wacker Wien. První zápas prvního kola se odehrál ve vršovickém Ďolíčku.

    Klokani museli oproti zápasu se Slavií udělat jednu změnu v sestavě. Jaroslava Němce trápí natažený sval a v sestavě ho nahradil Příložný. Zajímavou postavou v celku soupeře je bývalý československý reprezentant Ladislav Kuna, která nastoupil v základní sestavě. Začátek zápasu byl se strany Bohemky nervózní a pomohla až chyba soupeře. Stopeři Admiry zkazili vystavení Příložného s Čermákem do ofsajdu, útočníky Bohemians našel Prokešův nákop, Čermák nájezd proměnil a poslal Bohemku do vedení. Rakušané mohli v následujících minutách několikrát vyrovnat, když našli několik mezer v naší obraně. Ve třech dobrých příležitostech byli Krejcirik a Igesund. Stříleli však vedle, nebo se blýskl Zdeněk Hruška v brance. Nedáš - dostaneš. Stará fotbalová pravda pro vídeňské platila ve 27. minutě. Rychlý protiútok založil Bičovský, na pravém křídle našel Chaloupku, jehož centr zblízka doklepl Příložný a bylo to 2:0. Po půlhodině se znovu vytáhl Hruška proti střele Demantkeho a o minutu později vstřelili Klokani další branku. Chaloupka vysunul do uličky Čermáka, ten obehrál Kunu a předložil míč Příložnému, který již neměl problémy vstřelit svůj druhý gól v zápase. Bohemians předváděli smrtelně produktivní fotbal a vedli o tři branky. Do konce prvního dějství mohl Příložný dvakrát zkompletovatčistý hattrick. Jednou ale hlavičkoval mimo, podruhé jeho pokus zastavila tyč. První poločas sice nenabídl exhibiční výkon, ale skončil exhibičním výsledkem 3:0.

    Na další gól si fanoušci ve druhém poločase počkali celkem dlouho. Radosti nejdřív zabránila spojnice břevna a tyče po bombě Zelenského v 58. minutě, o deset minut později zase měli štěstí Klokani po velkých šancích Igesunda a Knallera. V 70. minutě už se ale Ďolíček znovu radoval. Akci Ondry s Jakubcem zakončil Vladimír Hruška nejdřív na tyč, dorážku v pádu ale usměrnil do sítě a zvýšil na 4:0. Stadion si žádal "bůra" a čekalo se i na hattrick Příložného. S obojím si náhrada za Němce počkala až do samotného závěru. V 89. minutě se Příložný prosadil po Zelenského centru. Dovršil svůj hattrick a uzavřel skóre utkání na kulatých 5:0. Podtrhl tak skvělý vstup Bohemians do poháru a odveta ve Vídni by již měla být pouze formalitou.

     

    projekt cesta za titulem