SERVETTE FC - TJ BOHEMIANS ČKD PRAHA   

2:2 (0:1)

Středa 24.11.1982, 20:00 hodin • Stade des Charmilles - Ženeva, Švýcarsko • Pohár UEFA (1982/1983) • 3. kolo (1. zápas)

Branky: 53. Schnyder, 81. Elia - 23. Sloup, 69. Chaloupka

ŽK: 78. Němec

Rozhodčí: Györi (Maďarsko)

Diváci: 16 000


Soupisky mužstev

Servette FC

  # Post Hráč Góly Min. ŽK ČK
  1 B Burgener Erich   90    
  2 O Seramondi Gianfranco   90    
  4 O Geiger Alain   90    
  5 O Renquin Michel   90    
  3 O Dutoit Guy   90    
  6 Z Schnyder Marc 90    
  10 Z Favre Lucien   90    
  8 Z Decastel Michel   90    
  7 Ú Elia Angelo 90    
out 9 Ú Brigger Jean-Paul   78    
out 11 Ú Mustapha Yaggcha   78    
in 15 Z Mattioli Manuel   12    
in 16 Z Gavillet Patrick   12    

TJ Bohemians ČKD Praha 

  # Post Hráč Góly Min. ŽK ČK
  1 B Hruška Zdeněk   90    
  2 O Jakubec František   90    
  3 O Marčík Jaroslav   90    
  6 O Bičovský Přemysl   90    
  5 O Levý Stanislav   90    
  8 Z Chaloupka Pavel 90    
  4 Z Zelenský Peter   90    
  10 Z Sloup Jiří 90    
  7 Ú Němec Jaroslav   90  
out 9 Ú Čermák Milan   84    
out 11 Ú Příložný Miroslav   57    
in 12 Ú Hruška Vladimír   33    
in 14 Z Koukal Zdeněk   6    

 • Jen jeden soupeř stojí Bohemians v cestě do jarních bojů v Poháru UEFA. Je jím čtrnáctinásobný mistr Švýcarska Servette Ženeva. První zápas odehráli z Prešova potlučení Klokani na deštěm smáčeném Stade de Charmilles. V jejich sestavě chyběla nejvážněji zraněná oběť východoslovenských kriminálníků, stoper Prokeš, kterého vedle Bičovského nahradil Marčík. I na střídačce byla Bohemka oslabena. Trenéra Pospíchala opět trápí nemocné srdce a chystá se na operaci. Taktovky se ujal Josef Zadina.

  Úvod zápasu byl ve znamení očekávaného náporu Švýcarů. Aktivní byl zejména záložník Favre, jenž již ve třetí minutě tečovanou střelou řádně vystrašil Zdeňka Hrušku v brance Bohemians. Míč naštěstí prolétl těsně vedle. Další Favreho akci mohl ve 14. minutě zakonči Decastelo, obranným blokem se ale blýskl Jakubec. Po čtvrthodině se Bohemians osmělili i Klokani. S Němcovým centrem si ještě Burgener poradil, ve 23. minutě ale Bičovský vysunul do sóla Jiřího Sloupa, který nechytatelnou střelu k pravé tyči poslal Bohemku do vedení. Domácí byli nepříznivým stavem chvíli zaskočeni, s blížícím se koncem prvního dějství se ale opět dostávali do šancí. Ve 38. minutě to byl opět Favre, jehož střelu musel Hruška krýt. Těsně před koncem prvního poločasu zas Elia trpěl jen boční síť branky. Do šaten tak Bohemka šla s jednobrankovým vedením.

  Druhý poločas přinesl velké pohárové drama. V padesáté minutě Decastelův překvapivý oblouček skončil na Hruškově tyči, hned o minutu později vypustil z nohy na druhé straně dělovku Němec, Burgener s námahou vyrazil. V 53. minutě Švýcaři vyrovnali. Mustapha s Favrem rozebrali obranu Bohemky, do ní si naběhl Schnyder a podél padajícího Hrušky skóroval. Po hodině hry se domácí stoper Renquin nejdříve prezentoval střelou do Hruškovy náruče, aby o dvě minuty později na samé hranici pravidel zastavoval na druhé straně útočníka Hrušku, rozhodčí Györy ale faul neodpískal. Před sedmdesátou minutou se Švýcarům vymstila stará fotbalová pravda "nedáš - dostaneš". Eliova střela se od tyče odrazila před Favreho, který v jasné pozici přestřelil. Z protiútoku ale Zelenský předal míč Chaloupkovi, který ranou pod víko opět poslal Klokany do vedení. Do konce zápasu zbývalo dvacet minut a zdálo se, že Bohemka převzala otěže hry. Před šestnácti tisícovkami diváků pozorně bránila a její útoky byly s přibývajícími minutami stále nebezpečnější. Servetta se ale nakonec přeci jen dočkala vyrovnání. V 81. minutě Sloup nešťastně přizvedl centr po rohovém kopu přímo na volného Eliu, který neměl problém dopravit míč do branky.

  Vyrovnaný a napínavý zápas tak skončil 2:2 a Bohemians si do odvety v Ďolíčku vezou výsledek zaručující nadějné vyhlídky na postup do jarních bojů.

   

  projekt cesta za titulem