KRÁTCE:
Prvoligovou premiéru si v Hradci Králové okusil makedonský útočník MILAN RISTOVSKI (25), gratulujeme a jen tak dál!
Soustředění v Turecku: CSKA Sofia - Bohemians 2:1 (1:0), jedinou branku klokanů dal v závěru utkání Kozák.
Soustředění v Turecku: FC Dinamo Tbilisi - Bohemians 0:3 (0:0), dvě branky dal útočník Kozák, jednu Hála (z penalty).
Soustředění v Turecku: TS Galaxy FC - Bohemians 3:4 (0:2). Zlomeninu lícní kosti utrpěl záložník MARTIN DOSTÁL, který odcestoval zpět do ČR.
Nejlepší střelec 2. ligy, útočník DAVID HUF (25) přichází do Bohemians! Hostování s následnou opcí bude trvat do konce tohoto léta.
  

Proti SPARTĚ vůbec nic nemám!

Jedeme na Letnou a je to tu zase. Sparťani nám připomínají domnělé křivdy minulosti. Můžou začít tituly z dvacátých let, o které přišli ztrátami ještě ve starém Ďolíčku. Můžou pokračovat osmiletou érou bez porážky na přelomu sedmdesátek a osmdesátek. Třinec, jak by mohli zapomenout! O Necidově loňském gólu radši nemluvit! My, klokani z Vršovic, přitom proti Spartě ale opravdu nic nemáme. A jako argument můžeme i po letech vytáhnout vyznání mistra Miloslava Švandrlíka, kterému před pár týdny obnovený Klokanklub popřál k nedožitým devadesátinám.


Je pravda, že jako kádrový referent jsem několik úředníků, kteří fandili Spartě, poslal do dolů a nepřijal jsem dva inženýry, kteří o sobě prohlásili, že jsou sparťané. Ale to všechno byla jen shoda okolností, která nemůže nic změnit na mém názoru, že Sparta je mužstvo v podstatě sympatické. Ano, jako důstojník u entého útvaru jsem byl k podřízeným velice náročný, ale to, že dva vojíni z mé jednotky, kteří spáchali sebevraždu, byli sparťané, je naprostá náhoda!

Taktéž se mě velice dotklo, když mě později, jako klíčového zaměstance Poštovní novinové služby, obvinili, že sparťanům nedodávám 100 + 1 zahraničních zajímavostí a jiné úzkoprofilové tiskoviny. Jestliže jsem ze seznamu škrtl právě sparťany, nelze to kvalifikovat jinak než jako politováníhodné nedopatření!

Stejně, ba ještě rozhodněji, musím odmítnout názory, že jsem jako referent bytového úřadu úmyslně nepřiděloval sparťanům byty. Zdůrazňuji, že jsem jim je nepřiděloval zcela neúmyslně!

Výmyslem do nebe volajícím je, že jsem jako vedoucí potravinářství zaměňoval sparťanům slepičí vejce za kachní, aby onemocněli paratyfem. Při mém kladném poměru ke Spartě je to absurdní pomluva!

Taktéž nevím, proč jsem byl podezírán z toho, že jsem v setmělých pražských ulicích propichoval sparťanům pneumatiky u aut, a proč mě kvůli tomu dokonce dvakrát vyšetřovali na VB. Stejnou nepravdou je, že jsem několika sparťanům vyrazil tabulky u oken!

Nyní pracuji jako hrobník, a jsou zde další pomluvy! Říká se, že sparťanům kopu mělčí hroby a jestli dneska vyhrají, že je odmítnu pochovávat.

To se, jako všechna předešlá obvinění, nezakládá na pravdě, a jestli je opravdu odmítnu pochovávat, prohlašuji, že opět půjde o náhodu, nedopatření a politováníhodnou shodu okolností!

Znovu zdůrazňuji, že Sparta je mi sympatická a nic proti ní nemám!

autor: miloslav švandrlík, kresba: neprakta