SK ČECHIE KARLÍN - BOHEMIANS AFK VRŠOVICE

0:4 (0:3)

Neděle 21.04.1929 • Hřiště SK Čechie Karlín - Praha, Invalidovna • Středočeská 1. liga (1928/1929) • 9. kolo

Ú Šedivý Antonín 90

• Včera zvítězili Bohemians překvapujícím score nad Čechií, ač průběh zápasu neukazoval tak velký rozdíl výkonnosti. Útok Bohemians však daleko lépe střílel a kombinoval, a tak na konec zápas skončil zaslouženým vítězstvím Vršovických 4:0. Ze začátku hry Bohemians silně útočí a získávají vedení brankou Smolky. Čechie nemohla zabrániti ani dvěma dalším brankám Bohemians, které umístil rovněž Smolka ve 36. a 38. minutě. Po přestávce Čechie se zlepšila, podnikla několik nebezpečných útoků, ale pro spolehlivou hru obrany Vršovických a střelecko nepohotovost nedobyli ani jediné branky. Bohemians dobyli pak v 36. minutě čtvrté a poslední branky Bejblem. Soudcoval p. Bizík.

Hráno bylo na hřišti Čechie na Invalidovně.

večer / 22.4.1929

Porážka, kterou utrpěla včera Čechie na vlastním hřišti je plně zasloužená. Wimmer nese nesehraný a střelecky indisponovaný útok, který chabě vedl Strnad, hráč velké odvahy, ale špatného rozhledu. Z útoku dobře odvedla obě křídla často opomíjená. Tvrdě hrající obrana zabránila větší porážce. Bohemians ukázali dobrou hru jen v prvém čase. Po přestávce někteří hráči podlehli tempu a odpadli. Nejlepším borcem zelenobílých byl Smolka, jemuž zdařil se do času hattrick s přispěním Bejbla. V záloze dobrou oporou byli Pinc a Tyrpekl. Rubeš byl slabším obou. Prvé tři branky vstřelil Smolka v 5., 35. a 37. minutě. Po přestávce upravil v 36. minutě Bejbl ze sola score. Dobře soudcoval pan Bizík z Vrútek.