BOHEMIANS PRAHA 1905 - FC ZBROJOVKA BRNO

1:1 (0:0)

Sobota 25.02.2023, 15:00 hodin • Městský stadion Ďolíček - Praha, Vršovice • FORTUNA:LIGA (2022/2023) • 21. kolo

Branky: 50. Prekop - 70. Řezníček

ŽK: 77. Kadlec - 53. Granečný

Rozhodčí: Všetečka - Pečenka, Hádek (Opočenský)

7 Z Pachlopník Ondřej 1

• Fotbalisté Bohemians 1905 v 21. kole FORTUNA:LIGY remizovali s Brnem 1:1. Pražany poslal pět minut po pauze do vedení střídající Erik Prekop, ale v 70. minutě srovnal 14. gólem v sezoně nejvyšší soutěže lídr střelecké tabulky Jakub Řezníček. "Klokani" neprohráli v lize se Zbrojovkou poosmé za sebou. Bohemians bodovali po dvou prohrách a v neúplné tabulce poskočili na páté místo. Brněnský nováček částečně navázal na minulé vítězství nad Ostravou a je desátý.

Bohemians začali aktivněji a po šesti minutách měli první šanci. Beranova tečovaná střela skončila těsně vedle tyče. V osmé minutě se po otočce z těžké pozice ve vápně prosadil povedenou ranou s pomocí vzdálenější tyče domácí Puškáč, podle rozhodčích si ale při zpracování nákopu pomohl rukou a branka tak neplatila.

Po čtvrthodině sudí neuznali gól také na opačné straně. Granečný po rohu zpoza vápna napálil odražený míč přesně k tyči, druhou trefu v ligové kariéře ale nakonec nemohl slavit. Domácímu brankáři Jedličkovi totiž zaclonil výhled jeho nevlastní bratr útočník Řezníček a rozhodčí posoudili situaci jako ofsajd.

Nejlepší střelec ligové sezony se neprosadil ani v 25. minutě, kdy zakončil brejk jen slabým pokusem. Na opačné straně se krátce nato zranil domácí útočník Puškáč a musel přepustit místo Prekopovi. Na stále těžším terénu pak přibývalo soubojů a nepřesností a do přestávky už diváci další šanci neviděli.

Pět minut po změně stran Pražané otevřeli skóre. Po dlouhé kombinaci přenesl míč Jánoš na pravou stranu na Köstla, který z první přihrál před branku, kde zblízka s pomocí přední tyče Prekop překonal gólmana Berkovce. Slovenský útočník skóroval v české lize teprve podruhé.

V 58. minutě mohl přidat pojistku Köstl, jeho hlavičku po Čermákově centru ale vyrazil Berkovec. Zdálo se, že Pražané kontrolují průběh, ale v 70. minutě hosté po rychlé akci srovnali. Texl se protáhl středem hřiště, přihrál Řezníčkovi, ten se zbavil soupeře a zkušeně zamířil k tyči. Čtyřiatřicetiletý útočník 14. gólem v ligové sezoně už překonal svoje dosavadní maximum z ročníku 2015/16 a střeleckou tabulku vede již o tři branky.

"Klokani" si mohli vzít vedení zpět v 88. minutě, Prekop ale z otočky jen trefil Berkovce a svou druhou branku v utkání nedal. Bohemians v Ďolíčku v lize s Brnem podesáté za sebou neprohráli. Jinak ale Pražané potvrdili, že se jim doma v tomto ročníku příliš nedaří, získali tam jen 10 z celkových 29 bodů. V roli hostujícího týmu tam však porazili Pardubice.

Jaroslav Veselý (trenér Bohemians Praha 1905): "Přijel kvalitní soupeř, který přes zimní přestávku zlepšil defenzivu a tušili jsme že by to mohlo být o jednom gólu. Do neuznané branky jsme hráli dobře. Soupeř byl po ní aktivní, což korunoval další neuznaný gól. Hrálo se v takových vlnách, chvíli jsme tlačili my, chvilku zase Brno. Dobrali jsme se k vedoucí brance a zápas bychom měli být schopni dohrát. Soupeř vyrovnal individuální akcí. Kdybychom v závěru neměli šanci Prekopa, byla by remíza spravedlivá, ale takhle mě to mrzí."

Richard Dostálek (trenér FC Zbrojovka Brno): "Na to, že se hrálo v tak nepříjemném počasí se silným větrem na nekvalitním terénu, utkání přineslo spoustu zajímavých momentů na obou stranách. Zápas mohl dopadnout jakýmkoliv výsledkem. Mohli vyhrát domácí i my, nakonec to skončilo remízou, kterou bereme. V naší situaci se počítá každý bod a přivézt ho z Bohemky, toho si ceníme."