BOHEMIANS PRAHA 1905 - SLEZSKÝ FC OPAVA

1:0 (0:0)

Neděle 20.10.2019, 15:30 hodin • Městský stadion Ďolíček - Praha, Vršovice • FORTUNA:LIGA (2019/2020) • 13. kolo

Branky: 63. Vodháněl

ŽK: 60. Pokorný - 66. Hrabina, 90. Juřena

Rozhodčí: Královec - Nádvorník, Mokrusch (Julínek)

in 25 Z Stáňa Bronislav   6

• Fotbalisté Bohemians 1905 zdolali ve 13. kole FORTUNA:LIGY poslední Opavu 1:0 a v nejvyšší soutěži po čtyřech utkáních zvítězili. O triumfu "Klokanů" při obnovené premiéře trenéra Luďka Klusáčka rozhodl v 63. minutě Jan Vodháněl. Pražané v Ďolíčku neprohráli ani šesté ligové utkání v sezoně, naopak hosté už 11 kol po sobě nezvítězili.

Dvaapadesátiletý Klusáček, jenž kvůli neuspokojivým výsledkům nahradil odvoleného Martina Haška, vedl Bohemians už na jaře 2014, kdy s týmem vybojoval záchranu v nejvyšší soutěži.

Jako první zahrozili v 11. minutě hosté. Ve skrumáži před brankou se nejlépe zorientoval Schaffartzik, ale slabou střelou brankáře Le Gianga, který si za Bohemians odbyl ligový debut, nepřekonal.

Za sedm minut zaútočili i domácí. Vodháněl vypálil z hranice vápna a gólman Fendrich vyrazil jeho střelu před Keitu, který ale mezi tři tyče nezamířil.

V 26. minutě dal o sobě vědět znovu Schaffartzik, jenž po přiťuknutí od Šulce zakončil vedle. Ve 33. minutě si na druhé straně na Jindřiškův centr naskočil Pokorný, jenže Fendrich jeho hlavičku vytáhl na roh.

Po přestávce Slezané po standardní situaci přenesli hru na druhou stranu a Šulc střelou z hranice šestnáctky těsně minul.

V 63. minutě otevřeli Bohemians skóre. Havlovu střelu srazil Fendrich na břevno a Vodháněl hlavičkou doklepl míč do sítě. Náskok domácích se poté nepovedlo zvýšit Bartkovi, který si připsal 250. ligový start.

Pražané už ale tři body udrželi a neprohráli s Opavou v lize poosmé za sebou. Slezané na hřišti Bohemians nezvítězili v nejvyšší soutěži v pátém utkání po sobě.

• ROZHOVOR | Le Giang a Vodháněl po výhře nad Opavou (21.10.2019)

TISKOVKA | Trenér Klusáček po výhře nad Opavou (20.10.2019)