FC SLOVAN LIBEREC - BOHEMIANS PRAHA 1905

3:1 (2:1)

Sobota 22.02.2020, 14:30 hodin • Stadion U Nisy - Liberec • FORTUNA:LIGA (2019/2020) • 22. kolo

Branky:  17. Mara (z pen.), 35. + 50. Kuchta - 27. Nečas

ŽK: 51. Kuchta, 79. Baluta - 46. Hronek, 52. Bederka, 70. Keita, 77. Köstl

Rozhodčí: Orel - Vodrážka, Leška (Dubravský)

in 18 Z Mosquera Jhon   12

• Fotbalisté Liberce zvítězili ve 22. kole FORTUNA:LIGY nad Bohemians 3:1. Slovan navázal na úvodní jarní výhru na Spartě a atakuje umístění v první šestce tabulky. Domácí poslal v 16. minutě do vedení Kamso Mara, ve 27. minutě sice srovnal Jakub Nečas, ale poté dvěma góly rozhodl Jan Kuchta. Bohemians venku v této ligové sezoně získali jen dva body a nenavázali na vítězství 1:0 nad Slavií z minulého kola.

Liberec začal aktivně a po čtvrthodině otevřel skóre. Hostující brankář Le Giang při snaze odvrátit vysoký nákop od Baluty nešikovně zasáhl do hlavy domácího Kuchtu a Mara s přehledem proměnil penaltu střelou pod břevno.

V 26. minutě mohl po chybě obrany Bohemians zvýšit Kuchta, ale Le Gianga nepřekonal a Pražané poté z první šance srovnali. Po zpětné přihrávce se z hranice malého vápna prosadil pohotový Nečas a trefil se poprvé v této ligové sezoně.

Domácí si ale brzy vzali vedení zpět. Mara vysunul na hraně ofsajdu nabíhajícího Kuchtu a ten prostřelil Le Gianga. Třiadvacetiletý útočník dal první ligový gól v libereckém dresu. Vzápětí mohl přidat další branku Baluta, ale Le Giang tentokrát zasáhl.

Pět minut po přestávce už Severočeši slavili potřetí. Po přihrávce od Malinského a Bederkově zaváhání se prosadil znovu Kuchta. Domácí útočník dal poprvé v kariéře dva góly v jednom ligovém utkání a oslavil tím čerstvý přestup do Slovanu ze Slavie.

V tu chvíli už začínalo být jasné, že Bohemians nevyhrají ani svůj 18. ligový duel v Liberci. V 58. minutě se hosté marně dožadovali penalty za údajnou ruku, a když už v 80. minutě dostali míč do sítě, odpískal předtím rozhodčí Orel útočný faul. V hektickém závěru se neprosadili ani střídající Mosquera, který posílil "Klokany" v týdnu, a domácí Pešek s Rondičem.

Pavel Hoftych (trenér FC Slovan Liberec): „Viděli jsme minulý týden zápas Bohemky. Hrála velmi dobře a porazila Slavii. Dali jsme rychlou branku z penalty, myslím, že to byla chyba gólmana. Ale musím pochválit i Kuchtu, který šel důsledně za balonem. Pak jsme právě Kuchtou mohli zvýšit, ale nedali jsme. Soupeř následně dokázal využít naší chyby a krásně to uklidil na 1:1. Ale my jsme se neustále snažili hrát ofenzivně a do poločasu jsme přidali další branku. Ve druhém poločase jsme po zaváhání soupeře a důrazu zvýšili na 3:1. Pak bych řekl, že převzal otěže soupeř, který je velmi silný v odražených balonech a druhých míčích. Jsme rádi, že jsme utkání dovedli do vítězného konce proti z mého pohledu velmi kvalitnímu soupeři.“

Luděk Klusáček (trenér Bohemians Praha 1905): „Myslím, že Liberec zvládl utkání díky lepší produktivitě. Myslím, že ve hře jsme nebyli úplně horší. Nesmíme ale udělat takové laciné chyby, dvakrát jsme Liberec zbytečně pustili do vedení. Pak v závěru i přes takovou nějakou herní převahu jsme si vypracovat úplně vyložené šance nedokázali, byly to jen takové nějaké náznaky. Nedotáhli jsme to do konce, díky tomu Liberec vyhrál zaslouženě.“