AFK VRŠOVICE

4:3

(2:0)

SK VIKTORIA ŽIŽKOV

Neděle 28.6.1925, 16:30 hodin • Stadion Dolíček - Praha, Vršovice • I. asociační liga (1925) • 8. kolo

Branky: 5. + 41. Bejbl, 51. Wimmer, 79. Hallinger - 61. Severin, 62. + 67. Jelínek
 Rozhodčí: Kraus
 Diváci: 2 000

REPORTÁŽ

Zdá se, že jubilejní oslavy A. F. K. Vršovic příznivě působily na jejich mužstvo, které v ligovém zápase proti přemožiteli Sparty zaslouženě zvítězilo. Byl to krásný zápas rovnocenných soupeřů, v němž domácí podrželi slabou převahu v prvém čase a ke konci hry, kdežto Viktorie podala skvělý výkon na začátku druhé poloviny, kdy dovedla značný náskok tří branek v 6 minutách vyrovnati. Zdůrazniti dlužno slušný a fair způsob hry (pouze Havrda u Vršovic byl několikráte trestán); hladký průběh hry za dobrého soudcování p. A. Krause plně uspokojil asi 2000 diváků.

Domácí příjemně překvapili chutí ke hře, pěknou kombinaci a pohotovost ve střelbě. V útoku Bejbl byl nejlepším mužem, jemuž obě spojky zdatně sekundovaly. Hallinger dovede obratně uniknouti, ale také některé „vyložené“ věci školácky zkaziti. Kašpar na nezvyklém místě na křídle podal velmi cenný výkon, dvě branky byly jim připraveny. V záloze mladý Tomeš dopustil se několika chyb, jichž Jelínek i Slezák dobře využili; Havrda a Hochmann byli vydatnou oporou obraně i útoku. Výborně hrál Šincl v brance, který zdařilými robinsonádami zneškodnil několik ostrých ran Medunových. Dvojice obránců polevila přesné hře prvého času a připustila tak žižkovský útok častěji k ráně. U hostů nejlepším mužem jako vždy Carvan; v útoku ani Slezák ani Meduna.

Na vršovickém hřišti obecenstvo včera nevycházelo z napětí. Vršovičtí hráli rychle, v útoku pěkně kombinovali a v mohutném nástupu dobyli čtyř rohů, z nichž při druhém v 5. minutě stočil Bejbl hlavou míč do branky Žižkovských. Ve 42. minutě dal Bejbl z přihrávky Hallingrovy druhý goal. Po změně branek Wimmer efektní ranou pod břevno dal nejpěknější branku zápasu. Pak však přišlo překvapení, neboť v šesti minutách Viktoria vyrovnala na 3:3. V 16. minutě dal Severin v běhu nezadržitelnou ranou první branku. V 17. minutě Jelínek po chybě Krejčího druhou a ve 22. minutě opět Jelínek třetí goal. Viktoria byla pak lepší a hrála na vítězství, o kterém však rozhodl ve 34. minutě Hallinger ve prospěch Vršovských. Domácí byli ke konci hry opět v převaze. Poměr rohů 6:1 pro Vršovice. Soudcoval Anton Kraus.