DFC PRAG - AFK VRŠOVICE

4:1 (2:1)

Neděle 21.06.1925 • Hřiště DFC Prag - Praha, Letenská pláň • I. asociační liga (1925) • 9. kolo

Branky: 27. Weigelhofer, 37. + 78. Patek, 67. Bobor - 18. Hallinger

Rozhodčí: Schirmer

Diváci: 2 000

DFC Prag

AFK Vršovice

• Vršovice mají ve svém jubilejním roce v ligové soutěži nevídanou smůlu; jsou na předposledním místě v ligové tabulce, ale možno říci, že toto umístění jest z velké části dílem nepříznivého osudu. Také ve včerejším zápase nevedlo se jim lépe; krásně začaly, po celou půlhodinu útok stíhal útok, záloha i obrana hrály jistě a zdálo se, že dobudou pěkného vítězství. V 18. minutě docílily pěkné branky Hallingerem, ostrou ranou pod tyč z pěkného útoku Knížkova. Ale netěšily se dlouho z úspěchu; volný Weigelhofer střelil ze značné dálky a Bělík, pozdě postřehnuv nebezpečí, nestihl míč, který od postranní tyče se odrazil do branky. A nyní pohroma stíhá pohromu; Bejvl se vrátil pro míč a jeho nedorozumění s Mašatou využil Patek, zmocnil se míče a prošel až do branky, takže v polovině vede DFC 2:1.

Zraněný Bělík nemůže po přestávce hráti a tak o 10 hráčích s Havrdou v brance podstupují Vršovičtí nerovný boj. Nepomůže ani obětavá hra Knížkova a Wimrova, kteří se snaží proniknout obranou domácích; Hallinger musí zpět do zálohy a s náhradníkem Havlínem na levém křídle nelze počítati. Také Mašat byl zraněn Boborem a několik minut odpočíval mimo hřiště; po svém návratu byl již vyčerpán. Krejčí s Burešem v obraně zachránili, co bylo lze. V 27. minutě unikl Bobor z poloviny hřiště a poněvadž Havrda pozdě vyběhl z branky, lehce vstřelil třetí goal. V 33. minutě prohodil Krompholz Patkovi, který z blízka scoruje po čtvrté. Vítězné mužstvo hrálo pěkně v útoku, zvláště pravá strana. Kannhäuser mnoho zkazil; Sedlacska nahraditi nedovede, Krompholz a Weigelhofer často ukázali, že hrají v útoku jen pohostinsky. V záloze dobrý byl Steffel; obrana Kuchynka, Jimmy měla štěstí, že časté chyby jednoho, druhý včas napravil. Taussig v brance nahradil Koranyiho úplně. P. Schirmer soudcoval první polovinu velmi dobře; po přestávce dopustil se častých chyb, v nichž nepísknutí foulu na Knížka v trestném území Vršovice poškodilo. Pokud se týče off-sidů u branky Vršovic, přehlédl sice několik „školních“, ale za to zase odpískal takové, které jistě nebyly. Návštěva asi 2000 osob.

národní listy / 22.6.1925

Vršovičtí byli včera na hřišti pražských Němců poraženi nezaslouženě velkým score, jež neodpovídá celkové hře, ve které za stavu 1:1 v prvém poločase nebylo vítězství Vršovických při jejich pěkné hře vyloučeno. D.F.C. se však ukázal zkušenějším a tužším a hlavně rychlejším mužstvem. Útoky Němců v střídavé hře byly důraznější, rychlejší a hlavně se končily lepší střelbou než u protivníků. Němci měli hybnou páku v Boborovi, který překrásně pronikal a jehož souhlas s Patkem byl ojedinělý. Záloha i obrana Němců si dobře rozuměli. V útoku Vršovic byl výborný Knížek na pravé spojce, jenž se stále pokoušel o ztečení branky Němců i v té chvíli, kdy zápas byl již pro jeho klub prohrán. Jeho bezdvadným doplňkem byl Wimmer, pravé křídlo, strůjce většiny útoků. Záloha Vršovic uspokojila pouze v prvém poločase, ve druhém odpadla. Obrana Bureš-Krejčí hrála obětavě. Oba brankáři chytili mnoho těžkých ran, často s vydatnou podporou štěstí. Ve druhém poločae zraněný brankář Vršovických Bělík byl nahrazen Havrdou a hosté hráli dále o 10 lidech. Prvního goalu dobyli Vršovičtí v 18. minutě, když Knížek přehrál na Hallingra, jenž oklamal Kuchynku a umístil míč pod břevno. Němci vyrovnali v 27. minutě dlouhou ranou, která se odrazila od vnitřní plochy postranní tyče do branky. V 37. minutě proniká Patek obranou a lehkým ťuknutím do míče dobyl druhé branky D.F.C. Po přestávce vstřelil Bobor v 27. minutě třetí goal a v 33. minutě Patek s přihrávky Krompholzovy čtvrtý goal. Soudcoval Schirmer.