SK ČECHIE KARLÍN

3:2

(1:2)

AFK VRŠOVICE

Středa 11.3.1925, 16:00 hodin • Stadion SK Slavia Praha - Praha, Letenská pláň • I. asociační liga (1925) • 1. kolo

Branky: 2. + 65. Horský, 48. Vlček - 6. Knížek, 21. Bejbl
 Rozhodčí: Kraus
 Diváci: 1 000

REPORTÁŽ
Včerejší ligový zápas, hraný asi před 1000 diváků na Slavii, přinesl překvapení, neboť v neděli Vršovice vyhrály nad Karlínskými 2:0. Překvapující score odpovídá průběhu zápasu, jenž hrán na umrzlém terrainu. Čechie dobyla vedení hned v 2. minutě, ale Vršovice vyrovnaly v 6. minutě Knížkem a v 21. minutě dobyly vedení, když Bejbl krásně prošel. V 3. minutě druhé půle Vlček, využitkovav hrubé chyby náhradního pravého backa V., vyrovnal. Ve 20. minutě Severin rozhodl zápas šťastným rohem, jehož výsledkem byla 3. branka Čechie. Zbývající čas byl vyplněn otevřenou hrou, v níž Karlínští měli lepší chance. Soudce p. E. Kraus.

Předzápas měli hráti amateuři a profes. Slavie, ale mužstva nastoupila kombinovaná k trainingu, v němž zelení (profes.) zvítězili 4:2.

Včerejší ligový zápas profesionálních mužstev přinesl nečekané vítězství Karlínských, jež však odpovídá plně průběhu matche. Umrzlý terén značně ztěžoval přesné sledování a stoping míče. Čechie scorovala hned ve 2. minutě Horským vedle vyběhnuvšího brankáře, Vršovice však v 6. minutě odpověděly goalem Knížkovým, vstřeleným z dálky a Bejbl v 21. minutě dobyl vítězného goalu. Po poločase opět hned v 3. minutě vyrovanl Vlček po hrubé chybě pravého backa. Tento goal zdeprimoval Vršovické tak, že dovolili Severinovi vstřeliti v 20. minutě vítěznou branku. Zápas řídil Eda Kraus, jenž v offside dopustil se několika hrubých chyb.