DFC PRAG

4:1

(2:1)

AFK VRŠOVICE 

  

Neděle 21.6.1925 • Stadion D.F.C. Prag - Praha, Letenská pláň • I. asociační liga (1925) • 7. kolo

 Branky: 27. Weigelhofer, 37. + 78. Patek, 67. Bobor - 18. Hallinger
 Rozhodčí: Schirmer
 Diváci: 2 000
 

REPORTÁŽ

Vršovice mají ve svém jubilejním roce v ligové soutěži nevídanou smůlu; jsou na předposledním místě v ligové tabulce, ale možno říci, že toto umístění jest z velké části dílem nepříznivého osudu. Také ve včerejším zápase nevedlo se jim lépe; krásně začaly, po celou půlhodinu útok stíhal útok, záloha i obrana hrály jistě a zdálo se, že dobudou pěkného vítězství. V 18. minutě docílily pěkné branky Hallingerem, ostrou ranou pod tyč z pěkného útoku Knížkova. Ale netěšily se dlouho z úspěchu; volný Weigelhofer střelil ze značné dálky a Bělík, pozdě postřehnuv nebezpečí, nestihl míč, který od postranní tyče se odrazil do branky. A nyní pohroma stíhá pohromu; Bejvl se vrátil pro míč a jeho nedorozumění s Mašatou využil Patek, zmocnil se míče a prošel až do branky, takže v polovině vede DFC 2:1.

Zranění Bělík nemůže po přestávce hráti a tak o 10 hráčích s Havrdou v brance podstupují Vršovičtí nerovný boj. Nepomůže ani obětavá hra Knížkova a Wimrova, kteří se snaží proniknout obranou domácích; Hallinger musí zpět do zálohy a s náhradníkem Havlínem na levém křídle nelze počítati. Také Mašat byl zraněn Boborem a několik minut odpočíval mimo hřiště; po svém návratu byl již vyčerpán. Krejčí s Burešem v obraně zachránili, co bylo lze. V 27. minutě unikl Bobor z poloviny hřiště a poněvadž Havrda pozdě vyběhl z branky, lehce vstřelil třetí goal. V 33. minutě prohodil Krompholz Patkovi, který z blízka scoruje po čtvrté. Vítězné mužstvo hrálo pěkně v útoku, zvláště pravá strana. Kannhäuser mnoho zkazil; Sedlacska nahraditi nedovede, Krompholz a Weigelhofer často ukázali, že hrají v útoku jen pohostinsky. V záloze dobrý byl Steffel; obrana Kuchynka, Jimmy měla štěstí, že časté chyby jednoho, druhý včas napravil. Taussig v brance nahradil Koranyiho úplně. P. Schirmer soudcoval první polovinu velmi dobře; po přestávce dopustil se častých chyb, v nichž nepísknutí foulu na Knížka v trestném území Vršovice poškodilo. Pokud se týče off-sidů u branky Vršovic, přehlédl sice několik „školních“, ale za to zase odpískal takové, které jistě nebyly. Návštěva asi 2000 osob.


 

Vršovičtí byli včera na hřišti pražských Němců poraženi nezaslouženě velkým score, jež neodpovídá celkové hře, ve které za stavu 1:1 v prvém poločase nebylo vítězství Vršovických při jejich pěkné hře vyloučeno. D.F.C. se však ukázal zkušenějším a tužším a hlavně rychlejším mužstvem. Útoky Němců v střídavé hře byly důraznější, rychlejší a hlavně se končily lepší střelbou než u protivníků. Němci měli hybnou páku v Boborovi, který překrásně pronikal a jehož souhlas s Patkem byl ojedinělý. Záloha i obrana Němců si dobře rozuměli. V útoku Vršovic byl výborný Knížek na pravé spojce, jenž se stále pokoušel o ztečení branky Němců i v té chvíli, kdy zápas byl již pro jeho klub prohrán. Jeho bezdvadným doplňkem byl Wimmer, pravé křídlo, strůjce většiny útoků. Záloha Vršovic uspokojila pouze v prvém poločase, ve druhém odpadla. Obrana Bureš-Krejčí hrála obětavě. Oba brankáři chytili mnoho těžkých ran, často s vydatnou podporou štěstí. Ve druhém poločae zraněný brankář Vršovických Bělík byl nahrazen Havrdou a hosté hráli dále o 10 lidech. Prvního goalu dobyli Vršovičtí v 18. minutě, když Knížek přehrál na Hallingra, jenž oklamal Kuchynku a umístil míč pod břevno. Němci vyrovnali v 27. minutě dlouhou ranou, která se odrazila od vnitřní plochy postranní tyče do branky. V 37. minutě proniká Patek obranou a lehkým ťuknutím do míče dobyl druhé branky D.F.C. Po přestávce vstřelil Bobor v 27. minutě třetí goal a v 33. minutě Patek s přihrávky Krompholzovy čtvrtý goal. Soudcoval Schirmer.

 

 

Sestavy

 

DFC Prag
  # Post Hráč Góly Min. ŽK ČK
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               

AFK Vršovice 
  # Post Hráč Góly Min. ŽK ČK
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               


 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace