AFK VRŠOVICE - SK METEOR PRAHA VIII   

3:2 (1:0)

Neděle 10.05.1925, dopoledne • Hřiště AFK Vršovice - Praha, Vršovice • I. asociační liga (1925) • 7. kolo

Branky: 16. Pavlín (vl.), 46. + 68. Hallinger - 53. Janovský, 90. Ryšavý

Rozhodčí: Kraus

Diváci: 1 500


Soupisky mužstev

AFK Vršovice

  # Post Hráč Góly Min. ŽK ČK
  B Bělík Vladimír   90    
    O Kašpar Antonín   90    
    O Tichay Emil   90    
    Z Havrda Jaroslav   90    
    Z Mašata Vladimír 90    
    Z Hochmann František   90    
    Ú Wimmer Jan 90    
    Ú Knížek Jan 90    
    Ú Bejbl Karel 90    
    Ú Hallinger Václav 90    
    Ú Bureš Otokar   90    

SK Meteor Praha VIII 

  # Post Hráč Góly Min. ŽK ČK
    B Bílý Jaroslav   90    
    O Pavlín Václav 90    
    O Tengler Josef   90    
    Z Bartůněk Jiří   90    
    Z Čepelák Václav   90    
    Ú Němeček Antonín   90    
    Ú Číp Eduard   90    
    Ú Janovský Josef 90    
    Ú Schiessl Maxmilián 90    
    Ú Ryšavý František 90    
    Ú Škoda Ferdinand 90    

 • Ligový zápas, hraný v neděli 10. t.m. dopoledne ve Vršovicích, přinesl vítězství domácím, ač hosté byli v poli ve značné převaze, což dokumentuje poměr rohů 10:3 pro Libeňské. Vršovičtí měli nejlepší hráče v Burešovi a Krejčím. Meteor VIII byl lepším celkem ve hře v poli, ale před brankou nedostatkem důrazu se vždy zbavil úspěchu. Velmi slabý výkon podali Bílý a Škoda. Za střídavé hry v 16. minutě Paulín tísněn Knížkem vsítil sám goal vedle vyběhnuvšího brankáře. Od tohoto okamžiku sevřel Meteor soupeře, jenž však přes to Hallingerem a Burešem podnikal nebezpečné výpady, úsilí Meteoru vyznělo však na prázdno. Naopak hned v 1. minutě druhé půle Hallinger podle brankáře scoroval po druhé. Teprve v 8. minutě dobyl stejným způsobem Meteor Janovským své první branky. V 10. minutě Bejbl sám před brankou ze tří kroků přestřelil. V 17. minutě Janovský opakuje totéž před brankou zelenobílých. V 23. minutě Bílý ze shluku vylovil míč, ale Hallinger mu jej vykopnul z rukou a docílil tak třetí branky. Druhý úspěch zaznamenali Libeňští v posledních vteřinách Ryšavým, jenž vrátil vyraženou Mácovu ránu. Soudcoval dobře Eda Kraus. Návštěva asi 1 500 diváků.

  sport / 13.5.1925  Také tato dvojice přeložila svůj ligový zápas na dopoledne z obavy před anglickou konkurencí. Rychlý a střídavý boj byl rozhodnut lepší střelbou Vršovic, na jejichž hřišti se hrálo, ovšem vlastní branka Tenglerova, zadáka Meteoru, také přispěla. Meteor byl rychlý ve startu na míč, průbojný a podporován dobře zálohou, užíval ve hře rychlých křídel. Celé mužstvo hraje pěkně hlavou, jeho střední útočník však zbytečnými hovory ruší chuť spoluhráčů ke hře. U vítěze byla dobrá dvojice zadáků, z křídel byl Wimmer lepší. Bureš nalevo byl dobrým jinak Bejblem zanedbáván. Zajímavo je, že střelce obou branek hrál poměrně slaběji.

  Už v 6. minutě podnikají Vršovice Burešem prudký útok, který vede ke scrumagi. Bílý šťastně z ní vyloví míč. V 16. minutě útočí Knížek, Tengler mu bere míč a přihrává svému brankáři, který z nedorozumění vybíhá. Vršovice získaly laciný náskok 1:0. Meteor se vzpraží k výpadům, ale Tichay spolu s Kašparem již až do změny odolávají. Po přestávce stupňuje se zájem hráčů, neboť neuplynulo 60 vteřin, když Hallinger přes Bílého přehazuje míč do sítě. Až do 53. minuty vedou zelenobílí 2:0, pak Janovský zmenší náskok na 2:1. Střídavé útoky, z nichž Hallingerův odražen do rohu. Míč podán vzorně před branku a Hallinger střílí třetí branku. Nestálé a houževnaté útoky Libeňských vedou v posledních vteřinách hry k brance, vstřelené „Mácou“. Dva body zůstaly však ve Vršovicích a je jich škoda, neboť posice Meteoru v lize není právě skvělá.

  národní listy / 11.5.1925  Včerejší mistrovský zápas ligových mužstev v Praze přinesl domácím vítězství, ač v poli byli hosté v převaze. Obě mužstva s náhradníky podala průměrný football. Prvního úspěchu dobyly Vršovice vlastním goalem levého obránce Libeňských. Do konce poločasu Meteor bezvýsledně obléhal. Po přestávce hned v prvé minutě scoroval vedle vyběhnuvšího brankaře Hallinger po druhé. V 8. minutě stejným způsobem dobývá branky Janovský pro Meteor. Ve 23. minutě Hallinger vykopnuv brankaři míč z ruky scoroval po třetí. Druhého svého úspěchu dobyli Libenští v posledních vteřinách, když Ryšavý dorazil Mácovu ránu. Zápas dobře řídil Eda Kraus asi před 1 500 diváky.

  lidové noviny / 11.5.1925