AFK VRŠOVICE

3:2

(1:2)

NUSELSKÝ SK

Neděle 22.3.1925, dopoledne • Stadion Dolíček - Praha, Vršovice • I. asociační liga (1925) • 2. kolo

Branky: 5. Hallinger, 69. Havrda, 85. Bejbl (z pen.) - 14. + 19. Kocourek
 ČK: 82. Wimmer
 Rozhodčí: Košťál / Štěpanovský
 Diváci: 2 000

REPORTÁŽ

Hráno včera dopoledne ve Vršovicích za trvalé nepohody a na blátivé půdě. Vršovice nastoupily po těžkém sobotním zápasu s D. F. C. a vyhrály jen s největším napětím sil proti nadšeně hrajícím hostům, kteří byli velmi agilní i průbojní, před brankou však příliš ukvapení. Jejich dobře zakládané útoky, zvláště v prvé půli, zle znepokojovaly obranu zelenobílých. Převahu tu však neuměli číselně vyjádřiti. Hře na závadu byla vytrvalá chumelenice, jež znesnadňovala sledování a řízení míče, které velmi stíženo i blátem. Průběh: Hosté zahajují hru prudkým útokem, jenž zakončen tvrdou ranou, jež těsně míjí branku zelenobílých. Přes převahu, kterou udržují, podaří se Knížkovi z náhlého útoku v 5. minutě ostrou ranou získati vedení Vršovicům (1:0). Dlouho se mu však netěší, neboť v 15. minutě Kocourek vyrovnává a za 5 minut dobývá Nuslím i vedení. Prošel hladce obranou, zblízka volně střílí do brankáře, jenž míč pouští mezi nohama do sítě. Obě strany získávají několik rohů, přesto do polovice na výsledku nic nezměněno.

Po přestávce hra stává se na obou stranách ostrou. Domácí útočnější, mají více ze hry. Vyrovnávají, když Knížek po delším obléhání ostře pálí, míč odráží se od Šamonila a najde si sám cestu do sítě, čemuž Hocke překvapivě přihlíží, neboť pro scrumage před brankou evoluci míče neviděl. Obě strany přidávají do tempa, povzbuzovány diváky. Wimmer velmi nebezpečný a ke všemu špatně střežen. Ve 32. minutě málem by hosté získali vedení – pohotový Havrda míč vrací hlavou do pole. Krátce potom vyloučen Wimmer pro urážku soudce. 5 minut před koncem sražen Kašpar v trestném území, 12y trestný kop proměňuje Bejbl ve vítěznou branku. Za oboustranných útoků končí pan Štěpanovský hru. Poměr rohů 7:6 pro Vršovice. Návštěva přes nepohodu četná.

Vršovice vyhrály včera dopoledne na svém hřišti v Praze ligový zápas nad nejobávanějším soupeřem teprve ve 40. minutě druhé poloviny, když Bejbl proměnil penalty, diktované soudcem Košťálem za sražení Kašpara. Domácí, hlavně jejich záloha, která nechávala útok na holičkách, se zřejmě šetřili na odpolední zápas s Jugoslavií. Nuselští byli rychlejší, jejich výkony v prvním poločase byly ucelenější a měli více ze hry. Přes to při dobrém nástupu získaly Vršovice již v 5. minutě vedení brankou Hallingerovou; Kocourek však ve 14. minutě dobře umístěnou ranou vyrovnal a za znatelné převahy Nuselských dobyl v 19. minutě i vedoucí branky. Ke konci prvního poločasu se domácí rozehráli. Po přestávce počali opět Nuselští obléhat, pak byla hra nevalné úrovně. V 25. minutě vyrovnali Vršovičtí Havrdou po kopu z rohu a ve 40. minutě dobyli vítězné branky z penalty.