ČAFC VINOHRADY

1:1

(1:1)

AFK VRŠOVICE

Neděle 6.3.1927 • Hřiště ČAFC Vinohrady - Praha, Vinohrady • Kvalifikační soutěž Středočeské 1. ligy (1927) • 4. kolo

Branky: 17. Kašpar M. - 42. Rubeš

Rozhodčí: Zadák

Diváci: 1 700

Včera na hřišti Vinohradských odehrál se ligový zápas, v němž do posledních vteřin nebylo jisto, zda některý ze soupeřů neztratí oba body. Obě mužstva nastoupila kompletní, pouze Č.A.F.C. měl místo Čipery Hliňáka. Hru, která byla stále vedena v prudkém tempu, řídil velmi přesně Zadák asi před 1 700 diváky. Vršovice byly dobrým mužstvem, ale nemohly zvítězit pro obětavou a taktickou hru obranné řady Vinohradských, u kterých i tři vnitřní si vedli velmi dobře. Vinohradští v matchi měli i více ze hry a byli teamem, na němž by byla patrna větší touha po vítězství. Počáteční převaha Vršovic se po 10 minutách změnila na střídavou a brzy v převahu domácích, trvající až do konce poločasu.

Po změně stran měly Vršovice pěkný nástup, avšak po odpadnutí zálohy hráli domácí opět s převahou. Goal Č.A.F.C. dal v 17. minutě Kašpar mladší nečekanou přízemní ranou a za Vršovice vyrovnal Rubeš v 41. minutě z těžké posice umístěnou ranou. U Vinohradských hráli nejlépe tři vnitřní, Štapl, Kašpar mladší a Špičák, v záloze výborně Kašpar starší, obětavě Hliňák a jistě těžší obránci Hubka i Soukup. U Vršovic byl velmi dobrý Pinc, ale pouze v prvém poločase, bezvadní backs Kašpar-Krejčí a v útoku obvyklá pravá strana. Slabě hrál Henrych. Poměr rohů byl 6:2 pro hosty.

Po nerozhodné hře Vršovic se Spartou a po vítězství Č.A.F.C. nad Nuselským očekáván výsledek s oprávněným neobyčejným zájmem. Mužstvo Vršovic hrálo rychlou hru, chyběla mu však tvrdá rána na goal. Dobře hrála obrana, v záloze Pinc, v útoku vždy Wimmer, Knížek a Mašat. Č.A.F.C., ač nastoupil bez Čipery, hrál velice dobře. Oporou teamu byla obrana, ve které Soukup byl nejlepším. Kopřiva zchytal dosti ran, proti vstřelenému goalu byl bezmocný. V záloze vedel J. Kašpara, vynikl Nosek, který hrál hru ze svých nejkrásnější a to velice fair. V útoku důrazný Kašpar M., autor branky, pěkně rozděloval míče. Soudcoval asi před 1 500 diváky Zadák velice objektivně. ČAFC: Kopřiva, Soukup, Hubka, Nosek, Kašpar J., Hliňák, Tichý, Štápl, Kašpar M., Špičák, Fišer. Vršovice: Bělik, Krejčí, Kašpar, Hochmann, Pinc, Průšek, Wimmer, Knížek, Mašat, Rubeš, Hendrych. Výsledek je úspěchem ČAFC. Mužstvo přichází opět do kondice. Branky: V 17. minutě Kašpar M., po bystrém postřehnutí vhodné situace vsítil goal dobře umístěnou ranou ČAFC. Vršovice vyrovnaly ve 42. minutě Rubešem prudkou ranou k tyči.

Lidové noviny a Národní listy (7.3.1927)