AFK VRŠOVICE

2:7

(0:4)

SK SLAVIA PRAHA 

 

Neděle 13.3.1927 • Hřiště Dolíček - Praha, Vršovice • Kvalifikační soutěž Středočeské 1. ligy (1927) • 5. kolo

 Branky: 9. + 27. + 40. + 68. Puč, 16.+ 77. Šoltys, 80. Podrazil - 55. Wimmer, 63. Rubeš

 Rozhodčí: Kubík

 Diváci: 5 000

 

Více než 4 000 diváků se sešlo včera na hřiště Vršovic a setrval o přes chladný déšť až do konce ligového zápasu, jehož výsledek měl pro obě mužstva důležitý význam. Slavia bezvadnou a neočekávaně přesnou hrou i střelbou rozhodla match již v prvním poločase, kdy její cílevědomé útoky chvílemi rozvracely přetíženou obranu Vršovic. Vršovičtí však přece si časem vybojovali dobré posice, tentokráte bezvadně odvrácené obran i skvělým Pláničkou. V 9. minutě zahájil score Puč, hrající v plné formě, ale potom dosti sobecky. V 15. minutě zvýšil je Šoltys, který nastoupil místo Svobody a hrál bezvadně. Pak znovu v 26. minutě a 41. minutě střílel Puč.

Po přestávce v 5. minutě chtěl Bejbl dát příliš pěkný goal, ale střelil zblízka vedle. Vršovičtí potom, majíce tentokráte semi výhodu větru, šli prudce vpřed a často procházeli ochabnuvším teamem hostí. V 10. minutě Wimmer dal první branku, ale v 15. minutě střelil vedle goalu pokutový kop. V 18. minutě Rubeš šťastně vstřelil druhou branku. To byla chvíle, kdy Vršovice mohly zlepšit svůj osud, avšak neměly dosti síly a vadil jim i slabší výkon Mašaty, zraněného minulé neděle. Když ve 23. minutě Puč vstřelil branku, pokračovala zkáza rychle; taktický Šoltys ve 32., Podrazil v 35. minutě šikmou ranou dovršili score ve velký úspěch hostí. Zápas řídil Kubí z Kladna celkem dobře. Po prvé hrál za Slavii na levém halvu Čipera (dosud ČAFC).

 

Slavia v. Vršovice 7:2 (4:0) - Šoltys vyniká technikou, Puč střelbou ve výborném útoku červenobílých - Otevřená hra - 5 000 diváků.

Slavia je opravdu mužstvem rozmaru, poleví, když toho nikdo nečeká, vypne se k vrcholným výkonům, když se zdá v krisi. Bedliví pozorovatelé ji už znají a proto byla taky včera ve Vršovicích, kde Sparta ztratila nedávnou ligový bod, favoritem boje. Měla v moci první čas hry, kdy jí přál vítr a déšť vadil soupeři, bojovala těžce s Vršovicemi, které za stavu 0:4 se vzchopily a vsítily dvě branky nevuživše pokutového kopu. Zdá se, že tato okolnost podlomila síly mužstva, neboť rozháraně hrající Slavie se zase sbírala a útočila až do konce. Velice jí prospěl Šoltys, zařaděný místo Svobody na pravou spoj. Znamenitě klikoval, nikde však této výhody nenadužíval, přihrávajo vhodně Podrazilovi na křídle i Bejblovi ve středu útoku. V této řadě po Šoltysovi nejlépe hrál Puč, ovšem dal se ovládnout sobeckostí, když se mu podařilo několik skvělých ran a útoků. V této chybě je ke škodě mužstva často umíněný a maří zakončení krásných akcí. I křídla byla vnitřním rovna, zvláště Podrazil, velmi průbojný a dobře podávající. V záloze nastoupil Čipera a dovolil Pletichovi vynaložit více sil na podporu vnitřních útočníků. Prospěl Slavii i v obraně a vydržel spád hry. Pleticha v prvé polovině znamenitý, po přestávce odpočíval, Sýkora chyboval a z jeho okrsku střelil soupeř obě branky. V obraně nás téměř už mrzí chválit Pláničkovy robinsonády, skoky a zásahy pěstí ve chvilkách, kdy diváci už kříčí goal. Bylo tomu včera několikrát, Kumr byl tvrdý a měl více úspěchů než Seifert. Přesto trojice stačila udržet v šachu Vršovice, neboť Mašat pro zranění nemohl ukázat, co vpravdě umí. Poněvadž forward vršovický bohužel jeho výkonem žije, je na snadě, že roztříštěnost akcí musila Slavii ulehčovat obranu. Do přestávky byli proti větru slabší, čtvrhodinku po přestávce činili se lépe. Vyčerpali se však a útoky Slavie nenarazily téměř ke konci hry na odpor, neboť taky obránci a záloha měly té dřiny a toho bláta až po krk. V záloze obstojnější výkon podal Hochmann. Obránci chybovali v prvním čase chybným seskupením druh podle druha, takže uniknuvší útočníci hostí měli pak volné pole. Tyto chyby několikrát vynutily si vyběhnutí Bělíkova z branky. Ten chvílemi byl skvělý, chvílemi váhal a  - pykal brankami. Soudce spravedlivě posuzoval ostrou hru. Při té příležitosti musíme zaznamenat, že naši útočníci hrají zbytečně hlavou nízké míče a vystavují se zbytečnému nebezpečí, že budou nohama obránců nevědomky raněni. Je to jejich chyba povětšině a nikoli chyba soupeře, jak včera často bylo mylně rohodováno. Zdá se nám, že se tu přepíná.

Slavia: Plánička, Kumr, Seifert, Sýkora, Pleticha, Čipera, Podrazil, Šoltys, Bejbl, Puč, Šimonek. Vršovice: Bělík, Krejčí, Kašpar, Hochmann, Pinc, Průšek, Wimmer, Knížek, Mašast, Rubeš, Havlín.

Jak padlo všech devět branek?

Po krásných útocích obou stran Šoltys a Podrazil dopraví v 9. minutě mčí až na brankovou čáru, podají Pučovi, který vsítí první goal. Slavia se rozehrává a souhra Bejbl, Pleticha, Šoltys znamená druhý úspěch v 16. minutě, který připravil Vršovice o klid. V zápětí zakročuje skvěle Plánikč. 27. minuta přinesla zbytečnou třetí branku. Bělík vyběhl proti Pučovi a Krejčí ani Kašpar nezabránili Slávistovi, aby nevsítil vysoký mič. Poslední branku času, v němž Slavia ovládala přesnou souhrou pole, padla ve 40. minutě z útoku Podrazilova Pučem. Po přestávce mylně neuznána pro offside branka Šoltysova a Bejbl z málo kroků minul širokou branku. V 55. minutě vršovický útok, jenž nyní se po větru rozehrál, vsítil první goal, Wimmerem, jemuž Mašat napříč přihrál. V 60. minutě trestal Seiferta pro zranění Knížka v území 12 y. Mašat ji zahodil a hned nato Rubeš využil chyby Pletichovy a vsítil druhou branku Vršovic, které obléhají. Plánička je na stráži. V 68. minutě  se protluče Šoltys, podá Pučovi a stav je 5:2. Skvělá byla šestá branka Šoltysova po několika obratech za brankáře v 77. minutě i shot Podrazilův, kterým docílen goal poslední 80. min.

Lidové noviny a Národní listy (14.3.1927)
 

Sestava AFK Vršovice

  # Pozice Příjmení a jméno Góly Min. ŽK ČK
    B Bělík Vladimír   90    
    O Krejčí František   90    
    O Kašpar Antonín   90    
    Z Hochmann František   90    
    Z Pinc Václav   90    
    Z Průšek Jaroslav   90    
    Ú Wimmer Jan 90    
    Ú Knížek Jan   90    
    Ú Mašat Antonín   90    
    Ú Rubeš Václav 90    
    Ú Havlín Oldřich   90    

Sestava SK Slavia Praha

  # Pozice Příjmení a jméno Góly Min. ŽK ČK
    B Plánička František   90    
    O Kummermann-Kumr Zdeněk   90    
    O Seifert Emil   90    
    Z Sýkora Jan   90    
    Z Pleticha Josef   90    
    Z Čipera Karel   90    
    Ú Podrazil Karel 90    
    Ú Šoltys Jindřich   90    
    Ú Bejbl Karel   90    
    Ú Puč Antonín     90    
    Ú Šimonek Otto   90    


 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace