SK METEOR PRAHA VIII

1:4

(1:1)

AFK VRŠOVICE 

 

Neděle 27.3.1927 • Hřiště SK Meteor - Praha • Kvalifikační soutěž Středočeské 1. ligy (1927) • 7. kolo

 Branky: 33. Král - 30. + 72. Knížek, 50. Wimmer, 70. Mašat

 ČK: 55. Buriánek

 Rozhodčí: Zadák

 Diváci: 800

 

Jediná profesionální liga hrála se včera na hřišti Meteoru, jehož mužstvo mělo příležitost k případnému udržení se v prvé lize. S počátku Meteor byl úspěšnějším mužstvem v poli a častěji v útoku. Vršovice dobyly až ve 30. minutě Knížkem vedení, skoro vtlačivše míč do branky. Už za 3 minuty potom Král (offside?) zblízka vyrovnal a poločas zůstal nezměněn. Poměrně malé hřiště nedovolovalo rozvinout plánovitější hru, takže Vršovice se také uchýlily k individuálním akcím. Tak v 5. minutě proběhl Wimmer a vrátil odraženou střelu do sítě. V 10. minutě byl za kopnutí Mašaty vyloučen Buriánek, ale Meteor o 10 lidech byl často útočnější než hosté a dovedl svým útokům dát důraz a poslat míč na branku. V 25. minutě Mašat z podání Knížkova podnikl výpad a pěkně dobyl třetí branky. Hned po výkopu Knížek nečekanou volnou ranou do rohu skončil score matche. Zároveň to poslední goal Vršovic, které včerejším matchem zakončily jarní ligu, v níž mají s 8 body třetí místo. S chybami a po sobotním neúspěchu na Letné i nervosně řídil match Zadák. Mezi 800 diváky se našlo několik horkých hlav, takže na obou místech musila stráž pomoci pořadatelům při sjednávání pořádku.

 

Vršovice odjíždějí počátkem dubna do Australie a proto tolik kvapu s ligou. Včera si vydobyly osmý bod, ale umístění v tabulce záleží už na ostatních účastnících soutěže. Mohou skončit na třetím i na čtvrtém místě. Letos je kruh mužstev malý, a proto sestup hrozí i po jediném neúspěchu. Vršovice se mu vyhnuly, docílivše úspěchy s "velikými" soupeři a bojujíce spíše s "malými". Včera zařadily obránce Kašpara zkusmo na levou spoj, nahradivše jej v obraně Kučerou, Kučera byl nejhybnějším a nejlepším hráčem, Kašpar se do své úlohy nemohl vpravit a porušil soudržnost své řady. Hrál-li kdo ještě u vršovických hostí Meteoru dobře, byl to houževnatý Průšek. Bělík v brance je poněkud z formy, ostatní dostáli asi povinnostem, nepřekročivše jich. U Meteoru, který podle celého děje hry zasloužil si výsledek těsnější, hrál spolehlivě Čepelák ve středu zálohy, jemuž na křídle jejím dobře přispíval bratr. Obránce Buriánek byl opět vyloučen v 55. minutě hry soudcem, který nerozhodoval s náležitou rozvahou. Malé hřiště, nezvyklý odraz míče i sestava útoku povolily hostům první branku po mnohých výpadech až ve 30 minutě, v níž Wimmer dotlačil míč do sítě. Ale již po třech minutách vyrovnal Král, hrající za domácí vedle Hrubého na pravé spojce. Po vedoucí brance Wimmerově došlo ke spravedlivé výluce Buriánka, jež způsobila hluk i u nakvašených divácích. V 70. minutě přihrál Knížek Mašatovi ke třetí brance, nejhezčí. Po dvou minutách zaútočil Kašpar, napříč přehrál Knížkovi, který proti zvyklostem technickým  zvedl míč nečekaně do sítě, že překvapil i klidného brankáře. Zbytky poslední čtvrthodiny vyplnily plané boje před brankami. Vršovice dohrály ligu, popřejí si trochu odpočinku, poohlédnou se ještě usilovně po brankaři a vydají se na dalekou pouť k protinožcům.

Lidové noviny a Národní listy (28.3.1927)
 

Sestava AFK Vršovice

  # Pozice Příjmení a jméno Góly Min. ŽK ČK
    B Bělík Vladimír   90    
               
               
               
               
               
               
               
    Ú Mašat Antonín 90    
    Ú Knížek Jan   90    
    Ú Wimmer Jan 90    

Sestava SK Meteor Praha VIII

  # Pozice Příjmení a jméno Góly Min. ŽK ČK
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               


 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace