AFK VRŠOVICE - SK ČECHIE PRAHA VIII   

4:1 (2:1)

Neděle 06.12.1925, 14:00 hodin • Hřiště AFK Vršovice - Praha, Vršovice • Středočeská 1. liga (1925/1926) • 8. kolo

Branky: 7. Hübš, 24. + 67. Hochmann, 78. Tomeš - 2. Šesták

ČK: 74. Šesták, 80. Burda

Rozhodčí: Košťál

Diváci: 1 000


Soupisky mužstev

AFK Vršovice

  # Post Hráč Góly Min. ŽK ČK
    B Bělík Vladimír   90    
    O Krejčí František   90  
    O Kašpar Antonín   90    
    Z Hochmann František 90
    Z Pinc Václav   90    
    Z Průšek Jaroslav   90    
    Ú Wimmer Jan   90    
    Ú Havlín Oldřich   90    
    Ú Vlček Jan   90    
    Ú Hübš Jaroslav 90    
    Ú Tomeš Antonín 90    

SK Čechie Praha VIII 

  # Post Hráč Góly Min. ŽK ČK
    B Štěpánek Karel   90    
    O Káclt Karel   90    
    O Štochl Jindřich   90    
    Z Karel František   90    
    Z Burda ?   79  
    Z Čermák Josef   90    
    Ú Mašat Antonín   90    
    Ú Šesták Emanuel 73  
    Ú Petrák Václav 90    
    Ú Porkart Josef 90    
    Ú Mareš Adolf   90    

 • Předzápas Vršovický SK v. S. Sdružení 1:0 ukončen 12 minut před koncem.

  Ligový zápas nepřinesl nám toho, čeho jsme očekávali. Čechie tvrdá, Vršovice rozptýleni. Jediní Wimmer a Hochmann na svých místech.

  Na zasněženém svém hřišti a při pěkném mrazíku, bojovaly Vršovice o vítězství. Hned po výkopu vyráží Wimmer, útočí, jsa však obstaven, ztrácí míč a vedení ujímá se Čechie, která ve 2. minutě dociluje Šestákem branky. Ve 4. minutě získává roh, ale zahazuje Vrš. probíjejí se k brance Čechie a Hübsch v 7. minutě vyrovnává. Ve 12. minutě dociluje Čechie rohu, přestřeluje však, ve 13. minutě se situace opakuje. Krejčí vyráží ztrácí však míč: ten hnán Čechií a již se zdá že sedí, když v tom Bělík zachraňuje. V 19. minutě roh proti Čechii: ve 20. minutě se opakuje, ale situace zůstává nezměněna. Čechii přibývá na útočnosti, Bělík je bombardován. Ve 24. minutě přiklání se štěstí na stranu Vršovic a Hochmann střílí 2 branku. Čechie přidává, dociluje ve 27. minutě rohu, ale nemohouc ho změniti v branku začíná tvrdou hru. Hübsch přihrává Wimmerovi, ten však přestřeluje. Čechie v pěkném tempu útočí, Šesták střílí, ale přestřeluje. V 35. minutě získává Čechie roh, který však zahazuje. Hráči teď stávají se nervosními a v 38. minutě zaviňují trestní kop, který však Vršovice zahazují.

  V druhém čase Čechie uniká se ke tvrdé hře. Ve 3. minutě napínavý okamžik před brankou Čechie. Ta však přechází v útok a ve 4. minutě získává roh, který málem byl by skončil v brance Vrš. Vršovice přes svou naprostou roztříštěnost zmohou se na útok a v 7. minutě docilují rohu. V 8. minutě nový. Hraje se na obou stranách nervosně, střílí se marně a mnoho dobrých chancí přichází nazmar. 18 minuta proti Vršoviccíh trestný kop: Čechie zahazuje. Útočí a Bělík je ostřelován. Ve 22. minutě docilují Vršovice opět rohu. Ženou a Hochmann končí brankou. Čechie stává se tvrdší a v 29. minutě vylučuje soudce Šestáka. Minutu potom klesá brankář Čechie v goalu a zůstává ležet. Zbytečná přestávka, neboť byl odnesen, za chvíli se zdráv vrací. Docílený tím kýžený úspěch je prabídný. Konečně Vršovice se rozehrávají, Wimmer přihrává hlavou Tomeš střílí a 33. minuta končí posledním goalem v síti Čechie. V 35. minutě vyloučen Burda. Hra potom zůstává bez zajímavosti. Soudcoval p. Košťál, který snad bez vlastní viny poškodil jednou Čechii. Návštěva slušná.

  národní listy / 7.12.1925  Včerejší ligový zápas na vršovickém hřišti vyhráli domácí zaslouženě a získali pak po prvé dva body v lize - nepočítáme-li přiřčené jim dva body za nenastoupení žižkovského Slavoje. Měli sice mužstvo dosti oslabené, bez Knížka a Tichaye, ale i tak dosáhli lepšího výsledku, než před týdnem Slavia. Hra nebyla ažtak valné úrovně. V útoku uspokojil jediný Wimmer a Hübsch, záloha dobrá a obrana jakž takž ušla. Čechie hrála rychle a ostře, místy dosti tvrdě, zač byla trestána vyloučením hráče. Branky nastřílel pravý záložník Hochmann 2, Hübsch a Wimmer. Čechie dobyla branky hned na začátku hry ze shluku. Před slabou návštěvou řídil hru spolehlivě Košťál.

  lidové noviny / 7.12.1925