SK VIKTORIA ŽIŽKOV - AFK VRŠOVICE   

4:1 (2:1)

Neděle 06.11.1927 • Hřiště SK Viktoria Žižkov - Praha, Na Ohradě • Středočeská 1. liga (1927/1928) • 4. kolo

Branky: 23. + 30. + 85. Meduna, 78. Novák - 25. Havlín

Rozhodčí: Beneš

Diváci: 4 000


Soupisky mužstev

SK Viktoria Žižkov

  # Post Hráč Góly Min. ŽK ČK
         
         
         
         
       
         
       
       
       
       
         

AFK Vršovice 

  # Post Hráč Góly Min. ŽK ČK
         
         
         
         
         
         
       
       
       
       
       

 • Svým těžce dobytým, ale zaslouženým vítězstvím oplatila Viktorie poslední porážku a zároveň upevnila vedoucí posici v lize. Zápas, hraný na Ohradě, veden byl v ostrém tempu se střídavým štěstím, které přálo spíše domácím, kteří měli znatelné plus v pohyblivém a sehranějším útoku. To platí však jen o třech vnitřních. Křídelní hráči Mareš-Vaník neměli štěstí v přihrávání a jejich míče byly málo zužitkovatelné. Osou mužstva byl Klicpera ve středu zálohy, klidný, taktický a tentokráte i vytrvalý. Jeho časté souboje s Pincem, nejlepším mužem a oporou hostí, byly požitkem pro diváky. V obraně spolehlivě hrál jen Stehlík, jenž rasantními odkopy povzbuzoval svůj útok k rychlejším akcím. Jeho spoluhráč Holubec ho nedostihl, právě tak jako nejistý Klindera v brance, hrající za zraněného Bendu. Vršovice měly smůlu ve střelbě a nevýhodu publika, kritisujícího jejich hru. Útok jejich byl agilní a prudký ve výpadech, ale zklamal ve střelbě. Knížek svým povzbuzujícím "lítáním" předstihl spoluhráče, ve hře však zůstal nejslabším řady. Havlín ve středu byl jediným nebezpečným střelcem, ale ukvapeností ochudil své mužstvo o jisté úspěchy. K výkonu zmíněného již Pince řadila se obrana. Jistého Krejčího a snaživého Kašpara dobře doplňoval pružný a bravurně hrající Veselý v brance. Hustě naplněné hlediště bylo spokojeno s výkony mužstev, méně však s nerozhodným soudcem Benešem z Bratislavy, který chybil, když domlouval se s hráči, kteří právě tak jako vervní obecenstvo vytýkali mu pak chyby, kterých dopustil se neúmyslným přehlédnutím. Z průběhu: Domácím získá v 23. minutě vedení Meduna, Havlín po 2. minutách vyrovná, ale v 30. minutě obnoví vedení Viktorie Meduna. V 33. minutě druhého času Novák je upevní na 3:1, a Meduna ve 40. minutě zavře score 4. brankou. Rohů 8:4 pro domácí.

  národní listy / 7.11.1927

   

   


  Viktoria svedla včera na svém hřišti tuhý zápas o ligové body. Zápas splnil očekávání, třebaže se neukázala nadprůměrná forma mužstev. V ostře vedeném boji byli Vršovičtí mnohdy více než rovnocenným soupeřem domácím, ale jejich slabá střelba zavinila nespravedlivě vysokou porážku. Počátek zápasu náležel Vršovicům, ponenáhlu nabývali však půdy domácí a neobsazený Meduna vstřelil ve 22. minutě vedoucí branku. Nový nápor Vršovic přinesl v 25. minutě vyrovnání. Havlín po krátké přípravě ostře střelil a míč odrazil se od tyče do sítě. Po této brance nabyla Viktoria opět převahy, kterou vyjadřuje v 30. minutě Meduna po útoku Dvořákově krásnou brankou. Ve druhém poločase náležela první půlhodina pouze hostům, kteří dobrou práci v poli nevyjádřili brankami. Když potom v 31. minutě neobsazený Novák střelil z Vaníkovy přihrávky třetí branku, Vršovice odpadly, zatím co domácí zostřili tempo. V 39. minutě Veselý skvěle vyráží Novákův míč, ale pohotový Meduna jej vrátil do sítě. U domácích vynikli Klicpera a Meduna, u hostí Pinc a Krejčí. Zápas řídil Beneš z Bratislavy.

  lidové noviny / 7.11.1927

   

   


  Krásný zápas sehrán byl včera na Ohradě, kde Viktoria Žiž., dík střelecké pohotovosti svých útočníků, jistě porazila obávaný team Vršovic.

  Zápasu předcházela sensace o podplacení hráčů a to táhlo tak, že na Ohradě sešlo se 4 000 zvědavců, aby viděli, jak to bude Stehlík hráti.

  Team Viktorie, třebaže neměl kompletní mužstvo, zvítězil jistě.

  V útoku však hrál jen Dvořáček a Meduna dobře a hlavně Dvořáček opět překvapil útočností. V záloze nejlépe se líbil Klicpera pro vzorné přihrávání.

  V obraně Stehlík-Holubec vynikl Stehlík, který hrál zvláště obětavě, aby své klubové nadšení potvrdil i výkonem.

  Klindera v brance měl výhodu v nejisté hře útočníků Vršovic. Jako celek Viktorie hrála uceleněji než Vršovice a proto i po zásluze zvítězila.

  Vršovice hrály rozháraně a byl to hlavně útok, který nese vinu na včerejší porážce. Snad jen Havlín uspokojil, ostatní hráli špatně, nikoho nevyjímaje. Záloha pracovala poctivě, ale za nemožným útokem nelze dělati zázraky. Nejlepším halvem byl Pinc.

  V backu Krejčí a Kašpar se překonávali a Veselý nemá vinu na vstřelených brankách.

  Zápas řídil p. Beneš z Bratislavy a uspokojil. Branky vstřelil za Viktorii Meduna v 23. minutě, Havlín v 25. minutě vyrovnal. V 30. minutě opět Meduna, v 33. minutě Novák. Ve 40. minutě druhého poločasu Meduna vstřelil čtvrtou branku.

  Poměr rohů 4-8 pro Viktorii. Návštěva 4 000 diváků.

  večer / 7.11.1927