AFK VRŠOVICE - ČAFC VINOHRADY

1:1 (1:0)

Neděle 16.10.1927 • Hřiště AFK Vršovice - Praha, Vršovice • Středočeská 1. liga (1927/1928) • 3. kolo

Ú Hliňák Emanuel 90

• Zápas u Edenu skončil remisou, která vyjadřuje sice poměr sil obou, nikoli však převahu Vinohradských v prvé půli.

ČAFC měla nejlepší řadu v záloze. V obraně Soukup vynikl odkopy. Hubka, po zranění, rozehrál se teprve později. Útok dobře procházel v poli, před brankou však kazil nejlepší chance. Výborně hrála křídla, Janovský a Hliňák, z tří vnitřních Špičák.

Soudcoval výborně p. Plecitý z Kladna.

Zápas hrán ve velmi ostrém tempu. Z počátku Vršovice v slabé převaze, nato ČAFC obléhá. V 44. minutě z rushe střílí Havlín první branku.

V druhé půli ve 40. minutě útok Hliňáka centr jeho zaráží Kašpar (Vrš.) rukou a 12y kopem Štapl vyrovnává. Minutu nato vyloučen Rubeš.

národní listy / 17.10.1927

Ve Vršovicích hraný ligový zápas svedl včera vyrovnané soupeře, kteří se rozešli smírně po rovnocenné hře. V prvním poločase měli hosté mírnou převahu, již však nedovedli číselně vyjádřit. Jejich soupeř byl daleko šťastnější a dobyl ve 44. minutě Havlínem vedení. Ve druhém poločase Vinohrady začaly hru opět s velkým důrazem, ale nemohly scorovat pro zlepšenou hru obrany Vršovic, které také pak částečně nebezpečně útočily. Kaliba v brance ČAFC však spolehlivě chytal. Teprve ve 40. minutě Hliňák střílí na branku, Kašpar hrál míč rukou a z jedenáctky dobyl Štapl vyrovnávací branky. Domácí pak často bezvýsledně obléhali. Před slušnou návštěvou soudcoval Plecitý.

lidové noviny / 17.10.1927

Vinohradští po velmi napínavém zápase docílili čestnou remisu. V prvé půli byla ČAFC většinou v převaze, kterou pro střeleckou nepohotovost v útoku nedovedla číselně vyjádřiti. Bohemians podnikali pouze ojedinělé útoky, a až v poslední minutě před koncem Bohemians získali vlivem vedení 1:0. Po přestávce nastoupila ČAFC se snahou vyrovnati a proto neustále obléhala. Leč obrana Vršovic byla vždy na místě. Také útoky Vršovic, mnohdy i dosti nebezpečné, skončily u brankáře Kaliby. Vyrovnávací branka padla teprve 5 minut před koncem hry z útoku, založeného Hliňákem. Ránu jeho na branku zaráží Kašpar rukou. Penalty za tuto ruku proměnil pak Štapl ve vyrovnávací branku ČAFC. Zbytek zápasu dorháván za převahy Vršovic. Soudce p. Plecitý z Kladna. Brankář s obranou a zálohou zasluhují plně absolutoria. Útok byl opětně nejslabší řadou "Australanců" a jest dalek bývalé formy. Wimmer a Hendrych snahou a dobrou vůl předčili své spoluhráče. Vnitřní trio bojácností a nepohotovstí propáslo mnoho chancí. V prvém poločase hrálo mužstvo ČAFC hodno své tradice. Po změně stran povolilo, a to hlavně v útoku. Kaliba se zhostil úkolu bezvadně. Uzdravený Hubka byl lepší Soukupa. Záloha hrála obětavě a účelně. Útok trpěl pomalostí Štapla a jedině obětavá křídla Janovský a Hliňák byla nebezpečná.