TEPLITZER FK 03 - BOHEMIANS AFK VRŠOVICE

7:3 (3:1)

Neděle 01.06.1930 • Hřiště Teplitzer FK 03 - Teplice • I. asociační liga (1929/1930) • 14. kolo

Branky: 10. Šíma, 30. Kreuz, 42. Haftl, 48. + 75. + 84. Wieser, 65. Haberstroh - 21. + 88. Šedivý (1. z pen.), 63. Štípek

Ú Šedivý Antonín 90

• Bohemians i v tomto matchi stejně jako v posledním ligovém utkání se Spartou podlehli rozdílem branek, který naprosto neodpovídal vzájemnému poměru sil a průběhu zápasu. Bohemians byli domácím naprosto rovnocenným soupeřem, lze dokonce tvrditi, že časem byli díky kombinační hře svého forwardu vedeného Bejblem, v převaze, nedovedli ale využíti číselně ani pětiny chancí, jež se jim v průběhu matche naskytly. Zato Tepličtí byli ve svých akcích provázeni štěstím, vše se jim dařilo. Ovšem nemalou vinu měla na tom i obrana Bohemians, jejíž jednotlivci sice nehráli individuálně špatně, zato však jako celek měli naprosto pochybenou taktiku. Scházela tu prostě souhra.

U Teplic byl skvěle disponován celý forward, forsirující jednoduchou a účelnou kombinací. Skoro všichni jeho jednotlivci byli též střelecky disponování. Zvláště vynikajicí výkon podali Wieser a Haftl.

Asi po čtvrthodině hry v prvním poločase vrátil se zase Hochman na své obvyklé místo v halvu, Skála tak obsadil své místo na levé spojce a Štípek přešel na pravé křídlo.

Vedení se ujali domácí v 10. minutě Šímou a hosté vyrovnali ve 21. minutě Šedivým z penalty za foul. Ve 30. minutě získal Kreutz domácím vedení a ve 42. minutě zvýšil Haftl stav na 3:1.

Ve druhém poločase připojil již ve 3. minutě Wieser 4. branku. V 18. minutě zmírnil Štípek náskok domácích na 4:2, pak ale ve 20. minutě Haberstroh scoroval po páté. Ve 30. a 39. minutě vstřelil Wieser šestou a sedmou branku domácích, načež dvě minuty před koncem zápasu Šedivý score upravil na 7:3.

polední list / 2.6.1930

Neočekávaně krutou porážku utrpěl v Teplicích team Bohemians, který po porážce se Spartou hrál jako rozklížen. Byl to hlavně útok, který nemohl dobře založené akce využíti a ač celkem byl rovnocenným, přece hosté byli poraženi překvapujícím score 7-3, když do poločasu byl stav 3-1. Nejlepšími hráči u Bohemians byli Tyrpekl, Skála a Bejbl. Slabě hrála obrana.

U Teplitzer vynikl útok, kde Wieser měl střelecký den.

Vedení ujali se domácí v 10. minutě Šímou. Hosté vyrovnali ve 21. minutě Šedivým z 12y kopu, diktovaného za foul. Ve 30. minutě získal Kreuz Teplickým vedení a ve 42. minutě Haftl zvýšil náskok na 3-1. Po změně stran ve 3. miutě docícil Wieser čtvrtý úspěch domácích, v 18. minutě zmírnil Hofman score na 4-2, leč ve 20. minutě Haberstroh byl autorem páté branky, ve 30. a 39. minutě docílil Wieser šestý a sedmý goal domácích a score dne uzavřel ve 43. minutě Šedivý. Soudcoval před četnou návštěvou p. Ženíšek z Plzně.

večer / 2.6.1930

Poslední ligový zápas obou klubů v Teplicích, přinesl Vršovicím těžkou porážku, která není zasloužená, byť místy udrželi slabou převahu. Z jednotlivých vynikl u vítězů Haftl a Wieser, u Vršovických Bebl. Velmi slabě hráli obránci Bohemians. Vedení ujali se domácí v 10. minutě Šímou. Hosté vyrovnali ve 21. minutě Šedivým z 12y. Ve 30. minutě získal Kreuz Teplicím vedení a ve 42. minutě Haftl zvýšil náskok na 3:1. Po změně stran ve 3. minut docílil Wieser čtvrtý úspěch domácích, v 18. minutě zmírnil Hofman score na 4:2, leč ve 20. minutě Haberstroh byl autorem páté branky a ve 30. a 39. minutě docílil Wieser šestý a sedmý goal domácích. Score dne uzavřel ve 43. minutě Šedivý.

národní listy / 2.6.1930

Poslední zápas ligových klubů I. třídy hraný v Teplicích přinesl domácím hladké vítězství, zejména zásluhou Haftla a Wiesera. Obrana Bohemians nebyla na výši situace.