TJ INTER SLOVNAFT BRATISLAVA - TJ BOHEMIANS ČKD PRAHA

0:0 (0:0)

Neděle 19.09.1982, 16:00 hodin • Stadion Na Pasienkoch - Bratislava • 1. liga (1982/1983) • 5. kolo

in   Ú Levý Stanislav   9

• V pátém kole první ligy Bohemians poprvé vyjeli na Slovensko, kde jim byl soupeřem Inter Bratislava. Tým, na jehož půdě Klokani třikrát za sebou prohráli totožným výsledkem 1:0.

Vršovičtí nastoupili ve stejné sestavě jako ve výsledkově podařeném utkání proti vídeňské Admiře Wacker. V základní sestavě vyběhl do zápasu i autor hattricku Příložný, který již v minulém zápase nahradil lehce zraněného Němce. Na poměry Interu zápas sledovala nadprůměrná návštěva a stadion na Pasienkách byl velmi slušně zaplněn. Diváci od prvních minut sledovali zajímavou podívanou s mírnou převahou Interu. Zdeněk Hruška v brance Bohemians zasahoval už ve druhé minutě po střele Michalce, největší závar ale řešil těsně před uplynutím půlhodiny utkání, kdy s kapitánem Bičovským společně zneškodnili šanci Mráze a dorážejícího Tomčáka. Bohemians zahrozili až na konci prvního poločasu. Největší šanci měl Zelenský, který ve svém sólu na brankáře nastřelil ochránce domácí svatyně Mentela. Trefit se dvakrát mohl i Příložný. Obě jeho střely ale mířily nad, takže první poločas skončil bez branek.

I druhou půli začal svou šancí Michalec. Hruška byl proti střele bezmocný, ale Bohemians zachránilo břevno. Nejnebezpečnější hráč Interu svedl ještě jeden souboj s Hruškou. Dvacet minut před koncem již potřetí v zápase velmi nebezpečně vystřelil, brankář Bohemians ale nulu na kontě inkasovaných gólů uchránil. Do konce zápasu Bohemians velmi pečlivě bránili a zápas skončil 0:0. Po dlouhé době tak z Pasienok vezeme cenný bod. I bez plného bodového zisku se ale Bohemians dostali do čela ligové tabulky! Dosud vedoucí Vítkovice totiž podlehly Košicím 2:0 a první místo v tabulce uvolnily právě Klokanům.