TJ PLASTIKA NITRA - TJ BOHEMIANS ČKD PRAHA   

3:3 (1:2)

Neděle 10.10.1982, 15:00 hodin • Stadion Pod Zoborom - Nitra • 1. liga (1982/1983) • 7. kolo

Branky: 14. Miškolci (Molnár), 48. Molnár (Borko), 53. Kramoliš - 8. Němec, 37. Sloup (Mičinec), 89. Čermák (Bičovský)

ŽK: Molnár

Rozhodčí: Christov

Diváci: 4 418


Soupisky mužstev

TJ Plastika Nitra

  # Post Hráč Góly Min. ŽK ČK
    B Magdolen Marián   90    
out   O Halás Marián   35    
    O Chatrnúch Kamil   90    
    O Liba Dušan   90    
    O Kukučka Jozef   90    
    Z Molnár Zoltán 90  
    Z Jež Róbert   90    
    Z Kramoliš Rudolf 90    
    Ú Ančic Peter   90    
    Ú Borko Dušan   90    
    Ú Miškolci Zdeno 90    
in   Z Czuczor Jozef   55    

TJ Bohemians ČKD Praha 

  # Post Hráč Góly Min. ŽK ČK
    B Hruška Zdeněk   90    
    O Jakubec František   90    
    O Bičovský Přemysl   90    
    O Prokeš Zdeněk   90    
    O Ondra Jiří   90    
    Z Chaloupka Pavel   90    
    Z Zelenský Peter   90    
    Z Sloup Jiří 90    
    Ú Němec Jaroslav 90    
    Ú Čermák Milan 90    
    Ú Mičinec Tibor   90    

  • Tři týdny po Interu Bratislava čekal Bohemians další výjezd na Slovensko, tentokrát do Nitry, kde se Klokani v sedmém kole poprvé představili jako vedoucí celek soutěže. Tomáš Pospíchal musel před zápasem řešit zranění Vladimíra Hrušky, kterého v útoku nahradil Mičinec. V pořádku už naopak byl Jaroslav Němec, který po měsíci vyběhl na trávník v základní sestavě.

    A byl to právě Němec, který se podepsal pod výborný vstup Bohemians do utkání. Už v osmé minutě totiž přinutil obranu Nitry k hrubé chybě, kterou sám zblízka potrestal a Bohemka vedla 1:0. Z příznivého stavu se ale Pražané neradovali dlouho. V 15. minutě totiž chybovala i obrana hostů, tu využil Miškolci a bylo vyrovnáno. I za nerozhodného stavu se Bohemians nevzdali útočných snah a dostávali Nitru pod tlak. Aktivní ve vytváření šancí pro své spoluhráče byl zejména Zelenský. Domácí náporu Bohemians odolávali až do 38. minuty, to se hlavou do míče opřel Jiří Sloup, dal svůj třetí gól v sezoně a zajistil Bohemce poločasové vedení 2:1.

    Pokud se konec prvního poločasu hostům z Prahy vydařil, začátek druhého dějství byl noční můrou. Osm minut po přestávce totiž prohrávali. Vše začal Molnár, který se tři minuty po přestávce napřáhl ke střele, kterou zastavila až síť. O pět minut později dokonal výborný nástup Nitry do druhého poločasu Kramoliš a Plastika najednou vedla. Bohemians se vrhli do útoku, ten byl ale bezzubý. Nitra spolehlivě bránila a když už něco prošlo až na branku Plastiky, zakročil brankář Magdolen. Časomíra mílovými kroky spěchala k závěru a už se zdálo, že se Bohemians budou do Prahy vracet s prázdnou. Když už si rozhodčí Christov nastaveném čase připravoval píšťalku v ústech, povedl se Bičovskému centr do pokutového území, našel tam Čermáka, který z levé strany propálil vše, co mu stálo v cestě a na poslední chvíli vyrovnal. Po krásném a napínavém zápase vezou Klokani do Prahy bod za remízu 3:3.

     

    projekt cesta za titulem