TJ BOHEMIANS ČKD PRAHA - TJ SIGMA ZTS OLOMOUC

4:0 (1:0)

Sobota 25.09.1982, 17:30 hodin • Stadion Ďolíček - Praha, Vršovice • 1. liga (1982/1983) • 6. kolo

Branky: 42. Bičovský (Sloup), 59. + 70. Chaloupka, 87. Čermák (Chaloupka)

V 59. minutě neproměnil pokutový kop Bičovský!

in   Z Chladil Jan   19

• V šestém kole se Bohemians představili v Ďolíčku poprvé jako vedoucí tým prvoligové tabulky. Soupeřem jim byl nováček ligy - Sigma Olomouc. Osm tisíc diváků bylo mimojiné i svědky radostného návratu. Na lavičku totiž poprvé v sezoně usedl Tomáš Pospíchal.

Hlavní trenér Bohemians nemohl mít z výkonu svých oveček v úvodu utkání velkou radost. Olomoučtí se drželi a dlouho nepustili Klokany do větší šance. Do čtyřicáté minuty se jen v náznacích příležitosti objevili Ondra a Příložný, stav ale zůstal bez branek. Až ve dvaačtyřicáté minutě vysunul Ondra Zelenského. Ten posunul na vápna Sloupa, který v pozici nevhodné ke střele našel lépe postaveného kapitána Přemysla Bičovského a ten otevřel skóre zápasu. První poločas tak Klokani vyhráli 1:0, ale jejich výkon nebyl valný. Proto už se ve druhém poločase neobjevil na hřišti Příložný, nahradil ho Stanislav Levý.

V poločasové přestávce došlo nejen ke střídání, ale i k pověstné Pospíchalově motivační řeči. Do druhého poločasu totiž Klokani v takovém nasazení, v jakém je fanoušci znají. Hráči Olomouce nestíhali a druhá branka na sebe nechala čekat pouhou čtvrthodinu. Bičovský sice penaltu nařízenou za faul na Hrušku neproměnil, u dorážky byl ale první Chaloupka a zvýšil na 2:0. O tři góly to bylo v 71. minutě. Bičovský rozehrál už jedenáctý rohový kop Bohemians v zápase, na přední tyči nabíhající Čermák ještě kulatý nesmysl do branky neusměrnil. To udělal až zblízka do prázdné branky Chaloupka - 3:0. V závěru zápasu už soupeř rezignoval a Klokani toho využili. Zelenský pět minut před koncem ještě napálil technickou střelou pouze tyč Vítovy branky. V 88. minutě ale do pokutového po Chaloupkově narážečce Čermák a uzavřel skóre na konečných 4:0. Klokani v zápase neoslnili, ale zůstávají na prvním místě o bod před Vítkovicemi. Příští zápase se odehraje již za dva dny ve Vídni proti tamní Austrii Wacker.